„Noha držela, za to jsem byl rád. Po kondiční stránce to ale ještě po dlouhé přestávce není úplně stoprocentní,“ svěřuje se Jan Kopic.

„Věřím, že se do toho zase brzy dostanu. Předtím jsem nebyl zraněný tři roky, takže natrénováno mám,“ říká technicky velmi dobře vybavený krajní záložník.

Středeční vyřazení z domácí pohárové soutěže ho mrzí. „Škoda, že jsme nedokázali proměnit brankové příležitosti. V tom se musíme určitě v sobotní ligovém utkání v Ostravě proti Baníku zlepšit. Myslím, že jsme si šancí dokázali vytvořit více než než Ostrava,“ míní.

Kopic si je ale vědom, že v ligovém utkání v Ostravě čeká Viktoii úplně jiný zápas než ve středu v Plzni. „Ostrava bude silnější, musíme se na zápas dobře připravit,“ uvědomuje si.

Viktorii čeká na stadionu ve Vítkovicích bouřlivá kulisa. „Já to mám rád. Určitě je lepší, když je plný stadion, než když je na tribunách ticho. Na atmosféru v Ostravě se těším, i když nebude pro nás přátelská. To ale k fotbalu patří,“ říká smířeně.

Duel Baníku s Viktorií bude soubojem sousedů v tabulce – druhá Plzeň má 31 bodů, třetí Baník o čtyři méně. V případě výhry se tak Ostrava může Viktorii přiblížit na rozdíl jediného bodu.

„Když naopak vyhrajeme, v tabulce nám to pomůže. Bude ale také záležet na tom, jak dopadne derby Sparty se Slavií,“ dodává Jan Kopic.