Ženský fotbal není v České republice tak populárním sportem jako v některých západoevropských zemích. Tomu odpovídá i skutečnost, že luxusu profesionální smlouvy se těší především hráčky A týmů Slavie a Sparty, jinde je dostávají spíše ojediněle. I proto musí hráčky přemýšlet, jestli je lepší budoucnost nečeká mimo fotbalové stadiony.

To je případ osmnáctileté fotbalistky Sparty Amálie Koptové, která se přihlásila do soutěže Miss České republiky. A zaznamenala první úspěch - dostala se totiž mezi dvacet nejlepších. V elitní společnosti je přitom i dcera legendárního Jiřího Šlégra Jessica.

Ženský tým Realu Madrid.
Bílé baletky. Fotbalistky Realu chce prezident vytáhnout na úroveň mužského týmu

Koptová si v aktuální sezoně v osmi zápasech připsala gól a asistenci, svými výkony se osmnáctiletá záložnice probojovala i do reprezentace do 19 let.

Nejznámější českou fotbalistkou je brankářka PSG Barbora Votíková. Ta je kromě svých fotbalových dovedností velmi aktivní na sociálních sítích, její Youtube kanál má v současnosti 493 tisíc odběratelů, což bývalou hráčku Slavie řadí mezi jedny z nejpopulárnějších sportovců v Česku.