Fotbalista, který prošel například mládežnickou akademií Chelsea, kde se potkal i s olomouckým odchovancem Tomášem Kalasem, se Sigmě upsal zatím do června 2019

Lalkovič může hrát na obou křídlech. Častěji však nastupoval vlevo.

V kádru by měl zacelit mezeru po zraněném Martinu Hálovi. Ten si v pohárovém utkání s Třincem poranil kolenní vazy a čeká ho dlouhá, minimálně půlroční pauza.

Zdravotní problémy ničily dlouho také kariéru Lalkoviče, jenž z Chelsea hostoval v nižších anglických soutěžích. Zahrál si také nizozemskou ligu za Haag, skotskou v Ross County či portugalskou nejvyšší soutěž za Guimaraes.

Krátkou zkušenost má i s českou ligou. V roce 2014 odehrál pod trenérem Karlem Jarolímem šest utkání za Mladou Boleslav.

Posledním působištěm někdejšího velkého slovenského talentu byl anglický Portsmouth, kde ale rozvázal smlouvu kvůli problémům s achilovkami na začátku kalendářního roku. Pak se dával zdravotně do pořádku.

S Olomoucí trénoval poslední necelé tři týdny.

„Je to příjemné oživení. Jak kvalitou, tak emocionálně,“ vyjádřil se po utkání se Zlínem k Lalkovičovi trenér Václav Jílek. K dispozici bude mít Lalkoviče už pro utkání v Karviné.