Francouzský fotbal a případy sexuálního obtěžování? Bohužel nejde o novou věc. V roce 2014 byly za sex s nezletilou prostitutkou souzené hvězdy reprezentace Franck Ribéry a Karim Benzema. Zatímco první jmenovaný intimní styk přiznal, Benzema sex s tehdy šestnáctiletou Zahiou Deharovou popřel. 

Oba bývalé reprezentanty ale soud později zbavil obvinění. Ve Francii je totiž legální mít sex od 15 let, ale prostitutky svojí živnost mohou provozovat až po osmnáctých narozeninách. Ribéry u soudu řekl, že peníze Deharové dal na jídlo, letenku a hotel.

Cristiano Ronaldo na MS 2022
Ronaldo a zakázaná láska. Jeho modelka přidělává arabským šejkům starosti

Podobně třaskavý případ prosakuje v zemi galského kohouta i aktuálně. Předsedu Le Graëta obvinila v rozhovoru pro deník L'Équipe hráčská agentka Sonia Souidová. „Nikdy mě nebral jako agentku, ale jen jako zákusek,“ popsala v rozhovoru.

Le Graët měl aktuálně sedmatřicetileté hráčské agentce dělat neslušné návrhy v letech 2013 až 2017, kdy Souidová se šéfem francouzského fotbalu řešila větší propagaci a přísun peněz do ženského fotbalu. Jednaosmdesátiletý muž měl Souidové posílat zprávy, ve kterých ji zval na večeře a psal jí, že mu chybí. K přímé nabídce na sex nemělo dojít nikdy, Le Graët ale agentce údajně často naznačoval, že pokud chce uspět s propagací ženského fotbalu, měla by mu být po vůli.

Miloslav Urbanec si přivezl z Kataru titul mistra světa.
Jak se slavil titul. Český Argentinec byl v transu, už doma chystá Messiho sochu

Le Graët je ve Francii celkově velmi nepopulární osobou. Už dříve francouzská ministryně sportu nařídila vládní audit v reakci na zprávy médií, že Le Graët vyhrožuje svým zaměstnancům či je sexuálně obtěžuje. K francouzskému oligarchovi se již dříve vyjadřoval kriticky i aktuálně jeden z nejlepších hráčů světa Kylian Mbappé.

Zda se tato obvinění potvrdí však zatím nelze říci.