Floridský klub ze zámořské ligy MLS šestatřicetiletého mistra světa oficiálně představí v neděli. „Fanoušci si užijí vzrušující večer plný zábavy, rozhovorů na hřišti a dalších věcí,“ láká Inter fanoušky, jejichž zájem o Messiho je enormní.

Tiskovou konferenci svolal na pondělí, v úterý by Messi mohl s týmem poprvé trénovat. Zápasovou premiéru by si sedminásobný nejlepší světový fotbalista roku mohl odbýt v pátek v Leagues Cupu proti mexickému Cruz Azul.

Lionel Messi
Messiho debut se blíží a v Miami panikaří. Snaží se rozšířit příliš malý stadion

Messi se po vypršení dvouleté smlouvy s Paris St. Germain rozhodl pro angažmá v zámořské lize MLS místo návratu do Barcelony či lukrativní nabídky ze saúdskoarabského al-Hilálu, který mu údajně nabízel smlouvu na 400 milionů dolarů (8,5 miliardy korun) ročně. Nenapodobil Cristiana Ronalda či Karima Benzemu, kteří po úspěšných letech v Evropě kývli na štědré nabídky ze Saúdské Arábie.

„Jsem velmi nadšený. Teším se na další krok v kariéře, je to výzva. Budeme společně pracovat na dosažení cílů, které jsme si stanovili. Už se nemohu dočkat, až tady začnu pomáhat,“ vzkázal Messi.

„Začíná další etapa našeho dobrodružství a já se nemohu dočkat, až Leo vyběhne na hřiště,“ doplnil spolumajitel Interu David Beckham.

Lionel Messi se raduje z titulu mistra světa
Nuda, remízy, Simpsonovi. Proč vlastně Amerika nesnáší fotbal? Messiho čeká boj

Bývalá anglická hvězda si získáním Messiho splnila sen. „Když jsem před deseti lety začínal v Miami budovat nový tým, snil jsem o tom, že do tohoto úžasného města přivedu nejlepší hráče na světě. Dnes se mi tento sen splnil,“ zářil Beckham.

„Nemohu být pyšnější na to, že se k našemu klubu připojuje hráč Leova kalibru. Jsem také rád, že mohu přivítat dobrého přítele, úžasného člověka a jeho skvělou rodinu, která se připojí k naší komunitě.“

Po oznámení Messiho přestupu minulý měsíc vyletěly ceny vstupenek na jeho očekávané premiérové utkání o 1000 procent. Ty začínají v přepočtu na částce kolem 4 500 korun. Inter staví novou část tribuny, aby kapacita stadionu vrostla na jednadvacet tisíc lidí. Klubu také rázem přibylo sedm milionů sledujících na instagramu z původního jednoho milionu.

Další zpopularizování fotbalu

Argentiská superstar fotbal v Americe ještě víc zpopularizuje. „Máme obrovskou radost, že si nejlepší hráč světa vybral Inter Miami a Major League Soccer. Jeho rozhodnutí je důkazem dynamiky a energie, kterou naše liga a náš sport v Severní Americe nabírají,“ řekl komisionář MLS Don Garber.

„Nepochybujeme o tom, že Lionel ukáže světu, že MLS může být ligou, kterou si vybírají ti nejlepší hráči.“