„Dohoda s Messim je hotová. Bude hrát v Saúdské Arábii. Je to obrovský, výjimečný kontrakt. Ještě finalizujeme některé detaily,“ cituje AFP svůj zdroj blízký vyjednávání.

Žádná strana zatím oficiálně Messiho další budoucnost nekomentovala. Kapitán argentinských mistrů světa má do 30. června smlouvu v Paris Saint-Germain. Ve francouzské metropoli hraje jeden z nejlepších fotbalistů historie od roku 2021, kdy odešel z Barcelony, v níž strávil celou dosavadní kariéru.

Tomáš Souček v dresu West Ham United
Souček oslavil jubileum skvělým výkonem. Je zpátky v top formě, míní fanoušci

Messi v úvodu minulého týdne Saúdskou Arábii, kde je ambasadorem turismu, navštívil. Vedení PSG ho za nepovolenou cestu na dva týdny vyřadilo z kádru, po veřejné omluvě mu trest zkrátilo zhruba o polovinu. V pondělí už hvězdný útočník s týmem trénoval a večer převzal ocenění Laureus pro nejlepšího sportovce minulého roku. 

Setkání s Ronaldem

„Byl jsem přesvědčený, že stejně jako v týdnech před tím jsme dostali den po zápase volno. Cestu už jsem měl domluvenou a nemohl jsem ji zrušit, omlouvám se spoluhráčům,“ řekl Messi. I bez argentinské hvězdy pařížský obhájce titulu v neděli zvítězil ve francouzské lize na hřišti Troyes 3:1 a čtyři kola před koncem soutěže má v čele tabulky šestibodový náskok před Lens.

Cristiano Ronaldo v dresu portugalské reprezentace
Nechceš hrát, co? Ronaldo neunesl provokace protihráčů, zuřil ještě před šatnami

V Saúdské Arábii by se Messi mohl opět potkat s dlouholetým rivalem Cristianem Ronaldem, který na konci minulého roku zamířil do an-Nasru. Portugalský útočník s klubem podepsal tříletou smlouvu na 220 milionů dolarů ročně.