Lionel Messi zažívá v pětatřiceti letech z osobního hlediska velmi povedenou sezonu. Argentinu dovedl na mistrovství světa v Kataru jako kapitán k vysněnému zlatu, v dresu Paris Saint-Germain zaznamenal rodák z Rosaria za 31 zápasů 18 gólů a 17 asistencí.

Aktuálně ale sedminásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa prožívá se svými spoluhráči zklamání. PSG totiž opět nenaplnilo ambice ropných šejků a z Ligy mistrů vypadlo už v osmifinále. Messimu navíc po sezoně končí smlouva, a tak se řeší budoucnost argentinské superhvězdy.

Fanoušci Eintrachtu se v Neapoli střetli s policií
VIDEO: Ulice Neapole se změnily v bojiště. Němečtí ultras se střetli s policií

„Je pravda, že se cítím o dost lépe. První rok jsem z různých důvodů potřeboval čas, abych se adaptoval na Paříž. Aktuálně se cítím komfortněji a je pravdou, že si tuto sezonu opravdu užívám. Chtěl bych získat titul,“ naznačil Messi na začátku března, že by se nebránil setrvání v Paříži.

Protesty fanoušků

Oleje do ohně navíc nyní přilili ultras PSG, kteří v nedělním utkání proti Rennes chystají proti Messimu protesty.

Důvod?

Skalní fanoušci francouzského celku vyčítají Messimu malou bojovnost, která podle nich byla jedním z důvodů, proč už Paris Saint-Germain nepokračuje v Lize mistrů. „Tuto neděli budeme pískat na Messiho. Má příliš vysoký plat v porovnání s tím, co předvádí na hřišti,“ uvedl jeden z předních členů ultras. 

Chystané protesty tak mohou výrazně ovlivnit Messiho budoucnost v pařížském celku. Situaci okolo argentinské hvězdy už sonduje saúdský Al Hilal, který by mu byl schopný nabídnout královský plat.