Pětatřicetiletý Lionel Messi se v Santiagu del Estero proti karibskému soupeři trefil třikrát během 17 minut. Jubilejní stým gólem otevřel ve 20. minutě skóre po přihrávce Giovaniho Lo Celsa pravačkou po zemi. Druhou stovku zásahů načal ve 33. minutě střelou na zadní tyč a čtyři minuty nato zakončil únik po další Lo Celsově nahrávce.

V elitní společnosti stogólových reprezentačních střelců Messi doplnil Portugalce Cristiana Ronalda (122) a Íránce Alího Daeího (109).

Naštvaný Lionel Messi při střídání
Skalní fanoušci PSG nejsou spokojení s výkony Messiho. Chystají protesty

Nepřestáváme slavit a myslím, že je to tak správně a zasloužené. Doufám, že těch gólů od Messiho bude ještě víc. Zaslouží si veškerou slávu a je dobré, že všechny tyto branky vstřelil na argentinské půdě, má to svou mimořádnou hodnotu," uvedl argentinský trenér Lionel Scaloni.

Minulý týden v Buenos Aires Messi v prvním utkání Argentiny od prosincového triumfu na mistrovství světa v Kataru přispěl svým 800. soutěžním gólem k výhře 2:0 v přípravě nad Panamou.

Vedle hvězdného útočníka Paris Saint-Germain zatížili v úterý konto Curacaa ještě v prvním poločase Nicolás González a Enzo Fernández, po přestávce pak přidali další branky Ángel Di María a Gonzalo Montiel.