Předchozí
1 z 4
Další

KOMETA Z JIHU MORAVY

Lukáš Vorlický byl vyhlášen nejlepším hráčem prestižního mezinárodního turnaje Arco.Lukáš Vorlický byl vyhlášen nejlepším hráčem prestižního mezinárodního turnaje Arco.Zdroj: archiv Lukáše Vorlického

Fotbalové začátky si Vorlický prožil v rodných Boskovicích. Jejich dres oblékal pět let a jeho talent byl viditelný na první pohled. I proto si jej v roce 2014 vyhlédla Zbrojovka Brno.

I v mládežnických kategoriích nejprestižnějšího jihomoravského klubu se záložníkovi dařilo. V létě 2017 například zářil na mezinárodním All Stars Cupu, kde se s pěti góly zařadil mezi nejlepší střelce turnaje. Brzy si tak Vorlický připsal i první individuální ocenění, na začátku roku 2018 byl na galavečeru Grassroots vyhlášen nejlepším mladším dorostencem v republice. Za sebou nechal i Hložka či Jakuba Markoviče, který aktuálně hájí barvy ostravského Baníku.

ITALSKÝ SEN

Fotbalista Lukáš Vorlický v dresu Atalanty Bergamo.Fotbalista Lukáš Vorlický v dresu Atalanty Bergamo.Zdroj: se svolením Lukáše Vorlického

Jen o pár měsíců později se Vorlický dočkal velkého přestupu. Vyhlédla si ho totiž Atalanta, do jejíchž mládežnických výběrů v roce 2018 přestoupil. „Měl jsem nabídky ze Sparty i Slavie, stálo o mě i několik věhlasných zahraničních klubů. Rozhodl jsem se ale pro tým, který tehdy ještě nebyl tak známý, měl ale velký potenciál,“ nastínil dříve bývalý mládežnický reprezentant.

Rudolf Řepka
Zájem o Teplice: Nový majitel, který miluje fotbal? Řepka reaguje na spekulace

V Itálii Vorlický nadále ukazoval své kvality, pomalu se prokousával do hlavního mužstva. Jenže tehdy začaly jeho vleklé problémy s kolenem. Nejprve si kvůli zdravotním komplikacím musel dát roční pauzu od fotbalu, podstoupil i operaci. Následně naskočil do přípravy s A týmem, opět jej však zastavily bolesti. „Kolenu vůbec nepomohlo, že jsem chvíli zkoušel hrát i přes bolest. Nemůžu dělat věci naplno, což vždycky chci, už je z toho bohužel chronická bolest,“ popsal před dvěma lety.

DVAADVACET MINUT

Fotbalista Lukáš Vorlický (uprostřed) při podpisu nové smlouvy v Atalantě Bergamo.Fotbalista Lukáš Vorlický (uprostřed) při podpisu nové smlouvy v Atalantě Bergamo.Zdroj: archiv Lukáše Vorlického

I přes zdravotní komplikace Atalanta podepsala s českým hráčem novou smlouvu a v sezoně 2022/2023 se konečně dočkal. Nejprve se při pěti zápasech Serie A objevil na lavičce, loni v únoru si konečně odbyl vysněný debut v italské nejvyšší soutěži. Při domácím utkání proti Lecce odehrál patnáct minut. „Splnil se mi tím sen,“ okomentoval premiéru Vorlický.

Z lavičky následně boskovický rodák naskočil i proti AC Milán a Udinese, dohromady nasbíral dvaadvacet oficiálních minut. Místo dalších startů však přišly dobře známé komplikace – Vorlický opět začal marodit s kolenem.

SEŠÍVANÁ ŠANCE

Fotbalista Lukáš Vorlický (napravo) v akci.Fotbalista Lukáš Vorlický (napravo) v akci.Zdroj: se svolením Lukáše Vorlického

Od března loňského roku už se rodák z jižní Moravy na fotbalové trávníky nepodíval, téměř rok je tak na marodce. Přesto se však nevzdává a pokusí se o další restart.

Adam Hložek nedohrál ani své 46. bundesligové utkání po příchodu do Leverkusenu
Hložek drží nelichotivý bundesligový rekord. Trenéra Leverkusenu za to kritizují

Tentokrát už ale v jiném dresu. Podle informací serveru isport.cz Vorlický míří do Slavie, která jej z Atalanty koupila. Na svou šanci v kádru kouče Jindřicha Trpišovského si však musí počkat, pražské angažmá totiž zahájí v B týmu sešívaných, který nastupuje ve třetí lize. O tom, kdy nakoukne do hlavního mužstva, rozhodne i jeho zdraví.