Holohlavého a potetovaného řízného stopera ze Slovenska mají fanoušci spjatého především s Liverpoolem. Škrtel strávil na ikonickém Anfieldu osm sezon a stal se miláčkem příznivců Reds. Vždyť získal ocenění „nejlepší hráč Liverpoolu“, udělované právě fanoušky. S Liverpoolem dokonce ovládl Anglický ligový pohár.

Bývalý slovenský reprezentant Martin Škrtel při nedělní premiéře v Ráztočnu na Trenčínsku.
Jako Baroš ve Viganticích. Hvězdný Škrtel přitáhl na vesnici 1700 diváků

Po příchodu německého trenéra Jürgena Kloppa ale ztratil místo v sestavě a v roce 2016 se stěhoval do Turecka, kde vystřídal dva istanbulské kluby Fenerbahce a Basaksehir.

Po profesionální kariéře se Škrtel vrátil do Turecka jako vesnický fotbalista. Někdejší kapitán slovenské reprezentace tam vyrazil na soustředění s osmiligovým týmem z rodného Ráztočna, kde začínal s fotbalem a kde teď válí.

Škrtel vzal svoje spoluhráče v uplynulých dnech na týdenní tréninkový kemp do špičkového komplexu SB Sports Sport Center nedaleko Beleku, kde si borci z pralesa dopřávají veškerého komfortu jako opravdové hvězdy. I někteří prvoligoví fotbalisté by jim mohli závidět.

Pivo je povoleno

FK Hajskala Ráztočna má po podzimu našlápnuto k postupu, když osmé nejvyšší soutěži vévodí s náskokem osmi bodů, a ambicím odpovídá i zimní příprava.

„Nejsme profesionální klub ani tým, určitý režim tady ale musí fungovat. Některé dny trénujeme dvoufázově, někdy jednofázově. Pak mají kluci volný čas, který můžou trávit, jak chtějí. Můžou se věnovat regeneraci, mají k dispozici i posilovnu,“ přiblížil Škrtel na sociálních sítích.

Kariéra Martina Škrtela ve filmu:

Zdroj: Youtube

Po tréninkových dávkách si hráči v době „volna“ mohou dopřát dokonce i alkohol. V tom mají oproti profesionálům, kteří se fotbalem živí, velkou výhodu.

„Samozřejmě je soustředění dobré i na utužení party. Máme nastavené limity a nějaká pravidla. Pokud si ale chtějí dát kluci jedno dvě piva, tak to mají povolené úplné s přehledem,“ prozradil Škrtel, který na kempu vede tréninky jakou kouč.