Plzeň se Slavií jednaly o přestupu Chorého už před evropským šampionátem, k uzavření  transakce ale došlo až po ostudném vyřazení Čechů z turnaje. Devětadvacetiletý útočník s pošramocenou pověstí, který platí za největšího zlouna ligy, by měl klub z Edenu přijít na částku sahající ke 100 milionům korun, to je jeden z nejdražších přestupů v rámci ligy.

Je jasné, že spousta fanoušků Slavie Chorého v sešívaném dresu nepřijme. Bude se na něj v Edenu pískat. Vytáhlý reprezentant je na negativní reakce připravený.

„Už jsem něco zažil. Na hodně věcí jsem pyšný, na některé ne. Za svůj tým jsem vždy připravený zemřít, teď to nebude jinak,“ vzkázal Chorý po podpisu tříletého kontraktu. „Určitou nálepku mám asi v celé republice, té se nezbavím. Ale nedělám si z toho velkou hlavu. Budu chtít ukázat fanouškům svou pravou stránku. Tu ukážu na hřišti. Od toho se to bude všechno odvíjet.“

Slávisté tenhle šok ještě ani nestačili pořádně vstřebat a už se na ně řítí další senzace. Na sociálních sítích se spekuluje o návratu Ondřeje Lingra z Feyenoordu Rotterdam. Ovšem ne do Edenu, ale na Letnou. Podobně jako v minulosti Jan Kuchta.

„Podle našich informací by mohl Ondřej Lingr zamířit do Sparty z Feyenoordu Rotterdam!“ přišly s šokující informací Sparťanské Zprávy.

Podle všeho ale jde jen o nafouklou bublinu, který hned zase splaskne. O ofenzivního univerzála měl mít už v zimě zájem trenér Brian Priske, ale dánský lodivod v létě odešel právě do Feyenoordu, a pokud tehdy o Lingrovi skutečně uvažoval, určitě mu dá šanci, aby se ukázal.

Priske bude mít hlavní slovo

Pětadvacetiletý útočník byl v Nizozemsku v uplynulé sezoně jen na hostování, to se ale změnilo v přestup. Lingr se ve Feyenoordu uvedl gólově, ovšem plnil roli náhradníka, odehrál jen chabých 672 minut. S příchodem nového kouče mu teď svitla naděje na nový začátek. Určitě by tak neutíkal zrovna do Sparty.

Hlavní slovo bude mít Priske, který si s Lingrem určitě promluví, až se pětadvacetiletý český reprezentant vrátí z dovolené.

V létě by mohl změnit adresu i další muž Haškovy party z z ME. Nový klub by si mohl vybrat Adam Hložek, který je už nějakou dobu na radaru evropských klubů. Jednadvacetiletý ex-sparťanský útočník se nedokázal zabydlet v základní sestavě Bayeru a v Leverkusenu se netají tím, že je český talent na prodej.

„Adam Hložek by mohl v létě opustit Bayer Leverkusen, o konkrétní možnosti se bude jednat po Euru,“ napsal insider Fabrizio Romano na sociální síti X. „Hložek potřebuje víc herního času a Bayer na jeho případném přestupu může vydělat.“

Hložek zase s Křetínským?

O Hložka údajně usilují římské kluby AS a Lazio a anglické týmy Leicester, Leeds či dokonce West Ham se Součkem a Coufalem. Spekulacím nahrává i fakt, že spolumajitelem Kladivářů je Daniel Křetínský, který vlastní Spartu.

Úřadující šampioni Bundesligy nemíní v příští sezoně vyklidit pozice a v létě hodlají rozhazovat za posily. A nepotřebné hráče poslat na hostování. V Leverkusenu má Hložek smlouvu do léta 2027.

Fronta se stojí i na jednadvacetiletého reprezentačního stopera Martina Vitíka ze Sparty. Ve hře jsou Leeds, Southampton i kluby z Německa. Jiný letenský zadák už těsně před Eurem přestoupil. Kapitán českých mistrů Ladislav Krejčí podepsal v Gironě.