Barošův gól v čase 1:10:

Zdroj: Youtube

Baroš je držitel bronzové medaile z Mistrovství Evropy 2004 a s 5 góly nejlepší střelec tohoto turnaje. Se 41 góly v 93 zápasech pak druhý nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace (za Janem Kollerem s 55 góly) a člen Klubu ligových kanonýrů. Také mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002.

Milan Baroš během zápasu se San Marinem.Milan Baroš během zápasu se San Marinem slaví gól s Janem Kollerem.Zdroj: Foto: Aleš Krecl

„V národním týmu jsem prožil krásných a myslím, že i úspěšných jedenáct let. Hrát za reprezentaci jsem vždycky pokládal za velkou čest,“ řekl Baroš. „Byly chvíle, kdy jsem si myslel, že ten můj střelecký rekord v české reprezentaci překoná právě Milan. A když si vzpomenu na zápasy, ve kterých jsme spolu nastupovali… Hrálo se mi s ním skvěle,“ přiznal Jan Koller.

Zdroj: Youtube

„Jeho největší síla spočívala v tom, když dostal rychlý míč do souboje. V tom byl díky své rychlosti jedním z nejlepších vůbec. Pro tým to byl ohromně platný hráč,“ vysekl před lety Barošovi poklonu bývalý trenér národního týmu Karel Brückner.

Ondřej Kúdela
Diskutabilní případ Kúdela. Hodil by se na Euru, ale hrozí útoky ze Skotska

Milan Baroš a trenér Karel Brückner.Milan Baroš a trenér Karel Brückner.Zdroj: Deník/ Archiv VLP

Střelecky nejvydařenější zápas v reprezentaci odehrál „Bary“ 9. září 2009 v kvalifikačním utkání na MS 2010 proti San Marinu, vsítil celkem 4 góly v rozmezí 27. a 66. minuty. Utkání skončilo jasným vítězstvím českého týmu 7:0. Společně s Vladimírem Šmicerem se stal v dresu Liverpoolu v roce 2005 prvním českým vítězem prestižní Ligy mistrů UEFA.