Komličenko působí v české lize téměř dva roky. V podzimní části sezony 2016/17 hostoval v Liberci, za nějž odehrál dvanáct zápasů a dal tři branky. Po návratu do Krasnodaru poté v létě zamířil do Boleslavi, za kterou dosud nastoupil k 35 ligovým duelům a nastřílel 22 branek.

Z toho 18 jich zaznamenal v tomto ročníku a je nejlepším střelcem soutěže. Také proto vedení usilovalo o změnu hostování v přestup. „Zcela jistě je to jeden z největších přestupů v historii FK Mladá Boleslav,“ uvedl prezident klubu Josef Dufek.

„Důležitým impulzem byl příchod trenéra Webera. V loňské jarní sezoně bylo vidět, že na Komličenka hodně sází, a tak jsme se dohodli, že budu jednat o prodloužení jeho hostování na další sezonu,“ připomněl Dufek dohodu, jejíž součástí byla i opce na přestup.

„A když Kolja na podzim nastřílel osmnáct gólů v osmnácti odehraných ligových zápasech, tak jsem rád, že jsme se s Krasnodarem dohodli na přestupu a již letos patří Mladé Boleslavi,“ přidal Dufek. „Nedočkavě očekávám mistrovská utkání, protože skládáme opravdu dobré mužstvo. Kromě Komličenka jsme udrželi Přikryla a přivedli spoustu mladých talentovaných hráčů. Mám velká očekávání,“ prohlásil.