Situaci rozvířil vzkaz uživatele s přezdívkou Johnny Madden (což byl legendární skotský trenér pražské Slavie v prvních desetiletích minulého století, pozn. aut.). Ten poukázal na to, že na úterní romské shromáždění v severočeské Krupce, které bylo reakcí na nedělní konflikt mezi Romy a Moldavci, policie nijak nereagovala, zatímco fotbalovým zápasům věnuje zvýšenou pozornost.

„Na fotbal do Jablonce, kde se ku*va nikdy nic neděje, pošlete klidně patnáct antonů se želvama. Na ,cikánské povstání´, které psychopaticky avizují předem na sociálních sítích, nereagujete. Pořádek nezajišťujete, majetek a zdraví nechráníte. Víte Rakušane, co?“ oslovil ve svém příspěvku na twitteru, u kterého bylo video z akce, kde Romové z průvodu pokřikují a pohazují různé předměty směrem k balkónům s Ukrajinci, i ministra vnitra.

Romské shromáždění v Krupce:

Zdroj: Youtube

Policisté se ovšem hájili. „Zvýšená přítomnost pořádkových sil na místě by mohla vést k eskalaci napětí. Neznamená to, že jsme na akci nedohlíželi. Průběh jsme důsledně dokumentovali a záznamy budeme dále vyhodnocovat, především ve vztahu k některým projevům. Oceňujeme ale relativně poklidný průběh,“ píší.

Tvrdík se zapojil do diskuse

S reakcí přispěchalo mnoho lidí a mezi nimi právě i Jaroslav Tvrdík. „Dobrý den. Mohli byste prosím podobný postup volit i u výjezdů našich fotbalových fanoušků? Vaše zcela logické tvrzení zde platí úplně stejným způsobem. Děkuji a s úctou Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha,“ napsal.

Jeho reakce strhla lavinu dalších ohlasů. „Poprvé a asi naposledy souhlasím s luftjardou,“ píše uživatel vystupující jako Spartaprah97881, přičemž použil přezdívku, která Tvrdíka provází od dob, kdy vedl České aerolinie.

Objevily se i některé otázky. „Nejen mě by určitě zajímalo, kdo má vysílání ,pořádkových sil´ při fotbalových zápasech v gesci. Je to FAČR nebo Policie ČR nebo jednotlivá města, městské části? Jakým způsobem probíhá vyhodnocování nebezpečnosti a zda provádí Policie ČR zpětně analýzu těchto opatření?“ ptá se Sesheewka.

Neozývá se poprvé

Tvrdík se vyjadřuje k práci pořádkových složek na fotbalových zápasech opakovaně. Stalo se tak letos na jaře, kdy reagoval na události spojené se zápasem Českých Budějovic proti Jablonci.

Internetem tehdy kolovalo video, na kterém ochranka najatá českobudějovickým klubem v přesile po zemi vleče jabloneckého fanouška, mlátí do něj pěstmi i do něj kope.

„Sdělil jsem mu rozhořčení nad brutálním chováním ochranky pořádajícího klubu. Věřím, ze Policie ČR bude řešit jak primární incident, tak zásah ochranky. Vedením LFA jsem byl ujištěn, že situaci také již vyšetřuje. Ostuda,“ tweetoval Tvrdík o své komunikaci s předsedou představenstva českobudějovického Dynama Vladimírem Koubkem.

Séf Slavie Jaroslav Tvrdík s mistrovskou trofejí
Brutalita sekuriťáků Dynama? Duševní mrzáci, humus. Do kauzy se vložil i Tvrdík

„Hovořil jsem i s majitelem FK Jablonec, ale vznik incidentu musí objektivně vyšetřit lidé s profesionální kompetencí. Co je však zřetelné, že pořádající klub má zcela neschopnou ochrannou službu a některé z členů si Policie ČR měla rovnou odvést spolu s jabloneckým fanouškem,“ pokračoval Tvrdík.

Fotbalový klub z Českých Budějovic, jehož mluvčí původně zákrok pořadatelské agentury označil za adekvátní, se tehdy za její chování distancoval a mluvčího výrok vysvětloval tím, že v té době byl k dispozici pouze záznam z kamerového systému na stadionu. Disciplinární komise dala Dynamu pokutu 350 tisíc korun.