Pražané si podle klubového webu vyžádali hráčovu registraci z Polska, kde naposledy působil. Devítinásobný reprezentant Zimbabwe se nově stane součástí oddělení skautingu letenského celku.

Fotbalové utkání HET ligy mezi celky AC Sparta Praha a FC Zbrojovka Brno 4. března v Praze. Costa .
Loučení po sedmi letech. Costa opouští Spartu, ale chce se vrátit

"Costy si lidsky velmi vážíme, v posledních letech jsme s ním byli průběžně v kontaktu a bavili se o možnostech spolupráce," řekl generální ředitel Sparty František Čupr. "Má za sebou bohaté hráčské zkušenosti, zároveň velmi dobře zná Spartu a její hodnoty, v České republice se cítí být doma. Na svoji budoucnost po skončení aktivní kariéry se dlouho chystal, to je bezesporu výhoda," uvedl sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Šestatřicetiletý Costa získal se Spartou v sezoně 2013/14 double za vítězství v lize a domácím poháru. Druhou jmenovanou trofej vybojoval s týmem ještě o šest let později.

"V životě jsem měl největší radost z fotbalu na dvou místech - na ulici v ghettu a ve Spartě. Proto jsem šťastný, že se s aktivní profesionální kariérou můžu rozloučit právě tady, mezi lidmi, kteří mě mají rádi. S klubem jsem domluveni na tom, že se budu věnovat scoutingu. Srdce mi pořád bude říkat, že chci být na hřišti, ale hlavou jsem už připravený na to, že budu u fotbalu pokračovat v jiné roli. A jsem šťastný, že to bude tady doma na Spartě," prohlásil Costa.

Popis fotky: Sparta Praha - Slovan Liberec - Utkání 2. kola nadstavby první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slovan Liberec, 11. května 2019 v Praze. Hráči Sparty se radují z prvního gólu, který dal Costa Nhamoinesu (vpravo).<body xmlns="http://newsml.ctk.c
Exsparťan Costa už má nový klub. Stěhuje se devět tisíc kilometrů daleko

Po odchodu z Letné působil v indickém klubu Kerala Blasters a naposledy v polském Podbeskidzie.