Spolu s Pavlem Nedvědem byli potrestáni i další někdejší činovníci "Staré dámy". Bývalý předseda Andrea Agnelli a bývalý výkonný ředitel Maurizio Arrivabene dostali od sportovního tribunálu dvouletý zákaz činnosti.

Nejvyšší trest za falšování přestupového účetnictví si vyslechl někdejší sportovní ředitel Juventusu Fabio Paratici. Současný funkcionář londýnského Tottenhamu nesmí ve fotbale působit dva a půl roku.

Vedení Juventusu bylo obviněno, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů bralo protiprávní provize a investorům vykazovalo falešné zisky. Stejnému obvinění čelil klub už loni, kdy však byl zproštěn viny.

Klub vinu odmítá

Provinění odmítal i nyní, v listopadu ale skončila kompletní správní rada včetně Agnelliho nebo bývalého kapitána české reprezentace Nedvěda. Juventus důvod neuvedl, podle médií za tím však bylo právě zapletení do aféry s falšováním účetnictví.

Juventus nakonec dostal od tribunálu přísnější tresty, než pro něj chtěli představitelé svazu. Ti požadovali odečtení devíti bodů a pro dlouholetou oporu klubu Nedvěda distanc na rok a pro Agnelliho na šestnáct měsíců, pro Paraticiho pak na dvacet.

Juventusu před vynesením trestu patřila s 37 body třetí příčka s desetibodovým odstupem na vedoucí Neapol. Po odečtu se propadne na jedenácté místo, se stejným bodovým ziskem jako Boloňa a Empoli.

Juventus nemá podobné problémy poprvé. V roce 2006 byl potrestán za účast v rozsáhlé korupční aféře přeřazením do druhé ligy, kterou navíc začal s odečtem 17 bodů. Přišel také o dva tituly z let 2005 a 2006.

Navzdory odečtu se však Juventus dokázal okamžitě vrátit do nejvyšší soutěže. K postupu ze Serie B mu tehdy pomohl i držitel Zlatého míče za rok 2003 Nedvěd, který v klubu stejně jako například Alessandro Del Piero nebo Gianluigi Buffon zůstal i po administrativním sestupu.