Ještě se psychicky nevypořádali s inkasovaným gólem v závěru tříminutového nastavení, který znamenal na úvod nové sezony krušnou porážku (1:2 s Libercem), a už byli rozlícení doběla znovu. To když se fanoušci – ti, kteří na zápas dorazili auty – vraceli ke svým vozidlům.

Už za křižovatkou s Rudnou ulicí se to neobvykle hemžilo strážníky městské policie, na mostě přes železniční trať u vítkovického nádraží pak byl téměř u každého auta jeden. Všichni šoféři, kteří jako obvykle odstavili svá vozidla na mostě, dostali za stěrač lístek.

„Zeptal jsem se, z jakého důvodu. Po nesrozumitelné paragrafové odpovědi mi bylo na nové vyžádání už srozumitelně řečeno, že jsme všichni porušili zákaz parkování na mostě,“ uvedl jeden z řidičů.

NA UDÁNÍ

Desítky strážníků rozlíceným řidičům, kteří při fotbalových zápasech či jiných davových akcích parkují v těchto místech dlouhé roky, museli vysvětlovat, že dorazili na udání. „Měli jsme být teď úplně někde jinde, všechny nás stáhli sem,“ vysvětlovali strážnici, kteří si museli vyslechnout také spoustu peprných výrazů kolemjdoucích fanoušků.

„Městský rozpočet to nespasí. Že se nestydíte. Dlouhá řada, to vás budou pěkně bolet ruce.“ Takových a mnohem drsnějších narážek bylo z nekonečného procházejícího davu slyšet nespočet.

„Žádnou radost nám to nedělá. Někdo se nejspíše nudil,“ říkali strážníci, zatímco šoférům, kteří mezitím dorazili k vozidlům, vyměňovali lístečky za stěrači za bloky na pokutu zaplacenou na místě.

Řidiči, tedy ti, kteří zásadně neprotestovali, nakonec vyvázli jen se stokorunovou pokutou, do budoucna ale tato situace vytvořila poměrně zajímavý precedent. A příští zápas ukáže, zda se davy řidičů na své obvykle parkovací místo vrátí, nebo nad mostem Čs. Armády bude hrozba nové pokuty viset jako pověstný Damoklův meč.