Zápas mezi maďarskými celky Debrecínu a Ferencvárose by si normálně ve fotbalovém světě zřejmě nezískal příliš pozornosti, kdyby v něm ale jeden z hráčů prvně jmenovaného týmu nepředvedl výjimečný moment.


Utkání už se blížilo ke svému závěru, končila třetí ze čtyř nastavovaných minut, a na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:1. To se ale ještě mělo změnit. Zsóri si počíhal na centr jednoho ze spoluhráčů a z velkého vápna vystřihl parádní nůžky, proti kterým gólman soupeře neměl šanci.

Debrecín díky jeho kousku nakonec zvítězil a mladý fotbalista si o několik měsíců později odnesl cenu Ference Puskáse pro nejhezčí gól roku. Za sebou nechal takové veličiny jako Lionela Messiho či Zlatana Ibrahimoviče.

Vítězná branka Dániela Zsóriho:

Zdroj: Youtube

I slavní fotbalisté se však v minulosti dočkali této prestižní ceny. Hned první ročník ankety v roce 2009 vyhrál Cristiano Ronaldo, tenkrát ještě za svůj gól v dresu Manchesteru United. Na seznamu vítězů najdeme i Brazilce Neymara či zmíněného Ibrahimoviče. Před rokem se zase radoval liverpoolský Mohamed Salah.

Pro českého a slovenského fanouška bude ale zajímavé jméno, které figuruje v kolonce pro rok 2012. Tehdy totiž všechny předčil záložník Miroslav Stoch. V té době kopal za instanbulské Fenerbahce, později ale oblékal třeba i dres pražské Slavie.

Na vítězné góly z let 2009 - 2018 se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube
Rok Jméno Klub
2009 Cristiano Ronaldo Manchester United
2010 Hamit Altintop Turecko
2011 Neymar Santos
2012 Miroslav Stoch Fenerbahce Istanbul
2013 Zlatan Ibrahimovič Švédsko
2014 James Rodriguez Kolumbie
2015 Wendell Lira Golanésia
2016 Mohd Faiz Subri Penang
2017 Olivier Giroud Arsenal
2018 Mohamed Salah Liverpool
2019 Dániel Zsóri Debrecín