Přerovský odchovanec zamířil do týmu trojnásobného mistra Spojených arabských emirátů pod vedením Nizozemce Keizera z Fenerbahce Istanbul. Do tureckého velkoklubu přišel předloni v srpnu jako volný hráč z Trabzonsporu, s kterým získal titul tureckého vicemistra a vyhrál domácí pohár. S držitelem 19 ligových titulů podepsal tříletou smlouvu, ale rok před vypršením kontraktu klub opouští.

Fanoušci na stadionu v Malangu
Fotbalová tragédie. Při násilnostech na stadionu v Indonésii zemřelo 174 lidí

„Splnilo a v mnohém překonalo očekávání, se kterými jsem do Istanbulu přicházel. Jedná se o velkoklub v tom pravém slova smyslu, s velkým tlakem na úspěch a výsledek a samozřejmě také s vášnivými a velmi náročnými fanoušky,“ řekl Novák v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která hráče zastupuje.

Dvaatřicetiletý bek nefiguroval v plánech portugalského kouče Jorgeho Jesuse, který převzal Fenerbahce před sezonou. V srpnu ještě Novák pomohl jako střídající hráč týmu vyřadit ve 3. předkole Evropské ligy Slovácko, ale na podzimní pohárovou soupisku zapsán nebyl a v turecké lize v tomto ročníku nenastoupil ani jednou. Arabskou ligovou premiéru si odbyl již v sobotu.

Odporné komentáře si nechte pro doktora

Na sociálních sítích se k přesunu do Spojených arabských emirátů vyjádřila i Novákova manželka Kateřina. „Jsem šťastná, že můžu poznávat jiné kultury. Teď jsem zvědavá, co pro nás s manželem připraví nový život,“ uvedla na Instagramu s dodatkem: „Prosím, odporné komentáře si nechte pro sebe a navštivte doktora,“ vzkázala.

Vypadá to, že Filip Novák by v týmu Al Džazíry měl strávit rok a poté by se mohl vrátit domů do Česka. Už v minulosti se v souvislosti s jeho jménem skloňovala pražská Sparta, jejíž je Novák fanouškem.

Za reprezentaci si bývalý obránce Zlína, Jablonce a Midtjyllandu zahrál naposledy loni v listopadu.