Messi už posedmé v kariéře přezval Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety. To vyvolalo pořádné pozdvižení. Podle mnoha expertů, ale i samotných fotbalistů si malý velký génius letos tohle ocenění nezasloužil.

Jen o pár dní později to slavný Argentinec schytal od francouzským médií za výkon v utkání proti Nice (0:0), kdy opět nevykročil ze své pařížské šedi. „Messi neustále působí pomalým dojmem a občas se je odpojený od svých spoluhráčů,“ kritizoval uznávaný deník L'Equipe.

Legendární Lionel Messi získal již sedmý Zlatý míč.
Sedm tváří krále Lionela. Aneb jak si Messi podmanil anketu Zlatého míče

Jako by čtyřiatřicetiletý Messi nemohl ve francouzské metropoli najít svoje já. Nejen pohled do tváře znechuceného hráče, ale i čísla jsou více než výmluvná. Messi letos vstřelil 41 gólů, ale jen čtyři z nich v dresu Pařížanů. Ve francouzské lize se navíc dokázal prosadit jen jednou, zbylé branky posbíral v Lize mistrů. Hrozí tak, že se nedosáhne na hranici 20 ligových gólů v jedné sezoně. To se naposledy stalo v sezoně 2007/2008. Ve španělské La Lize se Messi dostal na tuhle metu hned desetkrát.

Messi se po přestupu do Paříže evidentně trápí. Ale proč tomu tak je? Možné vysvětlení přinesl jeho bývalý spoluhráč z Barcelony a dobrý kamarád Luise Suárez, kterému se Messi svěřil.

V mrazu a sněhu trpí

„Mluvíme spolu každý den. Vždycky se snažíme vyhnout očekáváním, protože jako hráči víme, jak se v těchto chvílích musíme chovat. Bavíme se o zápasech, o rodině. Řekl mi, že když hraje v mrazu nebo když sněží, hodně trpí,“ prozradil uruguayský útočník webu TNT Sports.

Lionel Messi při vítězném proslovu.
Falešný kult nepřekonatelného hrdiny? Messiho sedmý Zlatý míč vzbuzuje rozpaky

Právě v počasí může být skutečně zakopaný pes. Přímořská Barcelona opět Paříží, to je sakra podnebním rozdíl. A to pořádné mrazy teprve udeří. „Určitě si musí zvyknout na to, jaké je tam chladné počasí,“ poznamenal Suárez, který má podobnou zkušenost z Liverpoolu, kde hrával i o Vánocích.

Každopádně i bez výrazného přičinění Messiho klub z Parku Princů dominuje Ligue 1 s dvouciferným náskokem a v Champions League se probojovat do osmifinále.