Veřejnost je zná pod jmény Xuxa a Pelé. Jiskra přeskočila poté, co společně pózovali pro obálku dnes již zaniklého brazilského časopisu Manchete. Následně spolu v letech 1981 až 1986 prožili vášnivých šest let. Kvůli jejich milostnému vztahu skončilo první Pelého manželství s Rosemeri Rose Cholbio. 

V době nedávného úmrtí krále fotbalu na něj Xuxa zavzpomínala. „Fotili jsme se spolu, byli zváni na různé akce a večírky. Mám ale smíšené pocity, když si na tu dobu vzpomenu. Byla jsem mladá, bez jakýchkoli zkušeností, takže vše, co říkal, jsem přijímala jako absolutní pravdu. Proto jsem si myslela, že je normální, když mi byl nevěrný, čímž se netajil,“ uvedla. 

Pelé se svou první manželkou Rosemeri a prvorozenou dcerou Kelly Cristinou (rok 1967).
Pelé uměl říct dobrý den a miloval českou kachnu, říká brazilsko-český novinář

Jako miliony lidí nejen v Brazílii ji přepadla nostalgie. „Odpočívej v pokoji, skvělý Pelé. Nikdo není dokonalý, proto věřím ve vývoj každého člověka. To je ten nejkrásnější důkaz boží lásky. Nechť jsi dobře přijat v duchovní rovině,“ dodala na sociálních sítích. 

Na Pelého nezanevřela ani poté, co se z milenců stali přáteli. V roce 1989 dokonce oslavili společnou dvoutisícovku. Xuxa jej tehdy pozvala do své tisící televizní show, kde vzdali hold jeho tisícímu gólu, který dal dvacet let předtím.

Tři manželství, sedm dětí

O nezapomenutelnou lásku se jedná přesto, že oba prožili mnoho hlubších vztahů. Pro Xuxu byla osudovou láska se závodníkem Formule 1 Ayrtonem Sennou, který ji v den své tragické smrti na Grand Prix San Marina 1994 požádal o ruku. Bylo mu pouhých 34 let.

„Smutný konec tohoto vztahu Brazilci silně prožívali,“ řekl Deníku Ricardo Quoriga Vinhas z Rio de Janeira. 

O čtyři roky později zpěvačka porodila dceru Sashu s hercem Lucianem Szafirem.

Televizní show z roku 1989, kde Xuxa a Pelé slavili 1000 plus 1000:

Zdroj: Youtube

Nezahálel ani Pelé, který byl podle Brazilců láskou k ženám pověstný. Vedle četných mileneckých románků byl třikrát ženatý, má pět manželských a dvě nemanželské děti. Blízcí i široká veřejnost se s ním v pondělí 2. ledna loučili na domovském stadionu ve městě Santos u otevřené rakve s jeho tělem.

Brazilská hvězda

Devětapadesátiletá Xuxa, v jejíž žilách proudí vedle italské také trochu polské, německé a švýcarské krve, je už dlouhá léta zpívající podnikatelkou vlastnící největší latinskoamerickou hudební firmu produkující zábavu pro děti. Na kontě má spoustu ocenění a desítky milionů prodaných alb. Je aktivní na poli dostupnějšího vzdělání pro děti všech sociálních vrstev a vystupuje proti násilí na dětech.

Brazilec Cadu v dresu Baníku Ostrava.
Brazilec z české ligy o legendárním Pelém: Král fotbalu, ovlivnil celý svět

Její jmění v lednu 2019 podle odhadů činilo asi sto šedesát milionů amerických dolarů, což jí zařadilo na jedenáctou příčku nejbohatších umělkyň světa. I když dělá především hudební programy pro děti, její koncerty plné světelných efektů plní i mnozí dospělí, kteří se rádi odreagují. 

V obchodech lze koupit panenky a další předměty s vyobrazením této modrooké blondýnky. Mnozí kluci jsou do ní platonicky zamilovaní. Dívky se podle ní češou, líčí i odbarvují černé vlasy, protože touží být slavné jako ona.

Sylvester Stallone jako fotbalový brankář ve filmu Escape to Victory
Jak Pelé zlomil Rockymu prst. Stallone vzpomíná na natáčení filmu s legendou

 Pro cizince jsou její popěvky skvělou pomůckou při oťukávání brazilské portugalštiny. „Díky jejím písničkám jako třeba Todo mundo tá feliz, tedy Všichni jsou šťastní, kde se opakují jednoduchá slova, jsem si plno těch základních zapamatovala,“ svěřila se Deníku dvaasedmdesátiletá Ivana Šmídová z Prahy, která do Brazílie často jezdila a v roce 1998 se dokonce účastnila velkolepého koncertu Xuxy v hlavním městě Brasília.