K prvnímu z nich došlo v Severní Americe v zápase mezi mexickým Tigers a Vancouverem z Kanady. Argentinský gólman Tigers Nahuel Guzmán je svérázným chováním během zápasů poměrně znám. A tentokrát ho nepřevedl jen jednou.

Nejprve před penaltou Sergia Cordovy ukázal představení jak z divadla, když to na soupeře zkusil s pantomimou. To mu ale nebylo nic platné, když se jeho protějšek nenechal rozhodit a svůj pokus proměnil.

Jenže Ranko Veselinovič ve čtvrté sérii čelil ještě těžšímu kalibru. „Počkej chvíli,“ jako by naznačil rozhodčímu ještě než došlo k zahrání penalty. V tu chvíli si sáhl do úst a před udiveným Srbem začal postupně tahat ven dlouhou barevnou stuhu.

Lionel Messi v dresu Miami.
Messi jako Spider-Man. Proč další superhrdina? Amerika řeší gólové oslavy hvězdy

Jakmile se záhadného předmětu zbavil, naznačil, že je připraven a může se hrát. Připraven však asi moc nebyl Veselinovič a Guzmán konsternovanému hráči penaltu zneškodnil a výrazně tak mexickému celku pomohl k postupu.

Ranko Veselinovič předvedl při penaltě kouzelnický trik:

Zdroj: Youtube

I v druhém případě exekutor pokutového kopu ztroskotal, tentokrát to však nebylo zásluhou brankáře. Za rámeček si totiž zápas Carabao Cupu mezi Accringtonem a Bradfordu nedá hráč prvně jmenovaného týmu Korede Adedoyin.

Na fotbale v Drážďanech
Tajně mezi německými fotbalovými fanatiky. Stvořili peklo, mementem jsou hroby

Nigerijský fotbalista totiž s penaltou naložil tak, že si jeho pokus vysloužil titul nejhorší penalty ve fotbalové historii. Adedoyin se rozběhl, napřáhl proti míči, gólman zpozorněl připraven zakročit proti soupeřově střele…

Jenže ta se opravdu nepovedla. Nigerijec totiž v okamžiku, kdy se chystal vypálit na branku, uklouzl na stojné noze. I když nakonec skončil na zemi, stihl míč poslat na bránu a gólman jen tak tak stihl zasáhnout. Bradford tak i díky tomuto kiksu vyhrál na penalty 4:1.