"Po intenzivním pátrání za pomoci několika letadel a lodí jsme nenalezli žádnou stopu po troskách ztraceného letadla," uvedla na svém twitteru Policie z ostrova Guernsey, který patří mezi závislá britská území.

Podle ní poslední pátrání na ploše více než 700 kilometrů čtverečních trvalo přes devět hodin. "Rozhodnutí o tom, zda budeme pátrat dál, oznámíme zítra brzy ráno," dodala policie. 

Rodina prosí záchranáře

Mluvčí fotbalistovy rodiny Martin Molteni následně řekl, že je nezbytné v hledání pokračovat. "Rodina prosí záchranáře, aby využili všechny možné prostředky a zjistili, co se stalo," řekl.

Fotbalista Emiliano Sala
Letadlo se rozpadá, napsal argentinský útočník Sala. Pátrání stále pokračuje

Letadlo vyrazilo z Francie v 19:15 tamního času a pohybovalo se ve výšce pěti tisíc stop. V blízkosti ostrova Guernsey požádal pilot o snížení letové hladiny. Podle listu The Daily Mail měl stroj problémy již při startu, když vzlétl až na čtvrtý pokus. Letová kontrola ztratila s posádkou kontakt ve chvíli, kdy se letoun nacházel ve výšce 2300 stop.

Policie prý zpočátku pracovala se čtyřmi možnostmi. Mohlo se stát, že letoun bezpečně přistál, ale pilot a fotbalista nikoho nekontaktovali, případně byli z potápějícího se letounu zachráněni projíždějící lodí. Třetí verze byla, že se dvojici podařilo využít nafukovacího záchranného člunu a poslední, že se letoun po nárazu do vody rozpadl. K poslední verzi se nyní přiklánějí vyšetřovatelé. 

Poslal hlasovou zprávu

Ve středu se totiž také objevila zpráva, že posila velšského fotbalového klubu Cardiff City v pondělí večer poslala přes aplikaci Whats App hlasovou zprávu. „Jsme v letadle a vypadá to, že se rozpadá,“ uvedl fotbalový útočník podle argentinských médií. Posléze dodal, že je „skutečně vystrašený“ a vyjádřil obavy, zda pro něj někoho vyšlou, když se neozve do půl hodiny.

Fotbalista Emiliano Sala po podpisu smlouvy s Cardiff City
Letadlo s milionovou fotbalovou posilou Cardiffu zmizelo. Pátrání je neúspěšné

Kapitán David Barker novinářům oznámil, že pilot letounu nevydal žádný tísňový signál. "Prostě se ztratilo z radaru a přestalo komunikovat," řekl pro CNN. Podle šéfa vzdušné pátrací jednotky Normanských ostrovů Johna Fitzgeralda už není téměř žádná naděje, že někoho objeví živého, a to ani tehdy, pokud se dvojici podařilo využít nafukovacího záchranného člunu.

Jednomotorový letoun PA-46 Malibu řídil David Ibbotson, který byl podle britských médií velmi zkušeným pilotem a také členem Britské asociace parašutistů. 

 Osmadvacetiletý útočník Emiliano Sala hrál od roku 2015 v Nantes, kde vstřelil celkem 48 gólů. Na podzim byl třetím nejlepším střelcem francouzské Ligue, přičemž vsítil 13 gólů. V zimním přestupovém období se stal nejdražší posilou v historii velšského fotbalového klubu Cardiff City, hrajícím slavnou Premier League. Ten za něj zaplatilo 17 milionů eur (přibližně 425 milionů korun).

Norman Darmanin Demajo.
Šéf maltského fotbalu: Musíme dovážet i písek