Fanoušci West Hamu v noci juchali s fotbalisty přímo před hotelem. Tančilo se a zpívalo, divoký mejdan trval až do rána. Na pouliční párty to rozjížděl dokonce i kouč David Moyes.

Tomáš Souček
Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Na některých místech se ale oslavy triumfu nad Fiorentinou vymkly kontrole a došlo k několika střetům, protože angličtí fanoušci se pokoušeli odpálit světlice.

„Někdo nechal vzplanout světlici, zpívali jsme a na policii to bylo trochu moc. Rozhodli se zaútočit, aby to zklidnili. Snažili se dostat toho chlapa se světlicí,“ popsal incident Jurre Uijtendaal deníku The Sun.

Příznivci West Hamu policisty následně zasypali lahvemi a petardami. Podle jednoho ze svědků byli přitom v početní převaze. Policisté nakonec použili pepřový sprej.

Už před zápsem policisté zasahovali v centru Prahy poté, co maskovaní ultras Fiorentiny v baru v Rytířské ulici napadli fanoušky West Hamu a tři zranili. Policie zadržela 16 lidí.

K excesům došlo i během zápasu, který se hrál v bouřlivé atmosféře. Příznivci londýnského týmu házeli kelímky od piva na hráče Fiorentiny a jeden z nich způsobil kapitánovi italského týmu Cristianu Biraghimu krvavé zranění na hlavě. Zástupci West Hamu slíbili, že fanoušky potrestají.

Zklamaného Antonína Baráka utěšuje Vladimír Coufal
Souček a Coufal slavili v Edenu s českou vlajkou. Utěšovali plačícího Baráka

Po závěrečném hvizdu pak vběhlo během oslav na trávník i několik fanoušků vítězného mužstva.