U našich západních sousedů je to událost roku. Média, zejména ta sportovního či bulvárního zaměření sledovala v posledních hodinách takřka každý krok obou zmiňovaných mužů. Fanoušek tak může být díky píšícím i fotografujícím žurnalistům u toho, jak mnichovský kouč nasedá do auta, jede autem, vystupuje z auta… Zkrátka v podstatě u všeho.

Ale je to vlastně až takový šok? Bayern devět kol před koncem ligového ročníku přenechal vedoucí postavení Borussii Dortmund. Kupí se i kritika na herní projev bavorského celku. A to ve vedení německého giganta jen těžko koušou.

Co naplat, že Bayern vypakoval z Ligy mistrů už v osmifinále hvězdy z Paříže, když ve dvojzápase nedostal ani gól a sám tři dal. Proti Manchesteru City v dubnu už povede Thomase Müllera a spol. jiný muž, Thomas Tuchel.

A čeká ho zřejmě hodně pikantní premiéra. Bayern totiž po reprezentační přestávce hostí Borussii Dortmund. Právě fotbalisty ze Severního Porýní-Vestfálska přitom koučoval v letech 2015 až 2017.

Potyčka mezi Thomasem Tuchelem a Antoniem Contem.
Tuchel prolomil mlčení. Z odchodu z Chelsea jsem zničený, přiznal německý trenér

Jeho jméno bylo s Bayernem už v minulosti spojováno. Bylo to právě po jeho konci v Borussii, jeho dalším angažmá se ale nakonec stal Paris Saint-Germain. Následně šel do Chelsea, se kterou vyhrál Ligu mistrů i Superpohár.

Tuchel v Mnichově dostal smlouvu do června 2025. S nabídkou neváhal a první tréninkové dávky bude novým svěřencům naservírovat už po víkendu.

Na téma nového trenéra se vyjadřují už dokonce i hráči obhájce bundesligového titulu. A Tuchela nečeká vůbec nic lehkého. „Prohrál mi finále Ligy mistrů, tak doufám, že ho letos pro mě vyhraje,“ vytyčil mu jasný cíl Joao Cancelo a připomněl předloňský boj o titul, kdy byl hráčem poraženého Manchesteru City, jemuž triumf vyfoukla Chelsea vedená Tuchelem.

Zlatý padák Bayernu

Ani Nagelsmann ale zřejmě nezůstane dlouho bez angažmá. Budoucnost pětatřicetiletého kouče, který s hráčskou kariérou musel kvůli přetrvávajícím problémům s kolenem skončit už v mládežnických letech, ale jako trenér si udělal jméno v Hoffenheimu, Lipsku a právě Bayernu, je nejvíce spojována s Realem Madrid.

Na závěr ale ještě zmiňme další důležitý rozměr celé akce. A tím jsou finance. Bayern totiž podle webu Bild může propuštění Nagelsmanna vyjít až na 3% milionů eur, tedy v přepočtu více než 700 milionů korun. 

Potyčka mezi Thomasem Tuchelem a Antoniem Contem.
VIDEO: Hubeňour Tuchel ukázal bicáky. Conte mu chtěl podkopnout nohy

Rodák z bavorského Landsbergu ležícího na řece Lechu měl totiž v klubu smlouvu až do roku 2026. Podle tohoto kontraktu si měl vydělat osm až devšt milionů eur ročně. 

A tenhle plat by mu Bayern musel vyplácet až do chvíle, kdy bude Nagelsmann upsán novému zaměstnavateli.