V Mladé Boleslavi, kde se první přípravné utkání ligových týmů v novém roce za třeskutého mrazu hrálo, hrstce prokřehlých fanoušků oba týmy představily dvě jedenáctky. V souboji těch prvních vyhráli domácí 2:1, prosadili se Matějovský s Kadlecem a na druhé straně Havelka.

Jindřich Trpišovský a Jaroslav Köstl
Reprezentace? Těžké rozhodování, prozradil Köstl. Za cíl má mistrovství světa

Po obrátce v nepříliš záživném utkání plném nakopávaných balónů Severočeši na umělé trávě šturmovali za vyrovnáním. Fila s Hronkem nejprve své šance neproměnili, ale Petr Hronek byl v 72. minutě přeci jen úspěšný. Čerepkai pro něho vybojoval míč a záložník, který na Stínadlech hostuje z pražské Slavie, ho nastřelil směrem na brankáře Mikulce.

Bezmála dvoumetrový pořízek rychle padající „kulatý" nesmysl ztratil v poledním slunci, zjevil se mu až na poslední chvíli. Mladoboleslavský gólman udělal kuriózní zákrok, míči ale v cestě do sítě zabránit nedokázal. „Byl to míč za obranu, který Hroňas dostal od spoluhráče. Poměrně hodně skákal, tak to zkusil a padlo to tam. Když nevystřelíš, nemůžeš dát gól, tak jsme všichni rádi, že to zkusil," okomentoval nevšední branku Jan Rezek, asistent hlavního kouče Teplic Zdenka Frťaly.

V zápase plném chyb se tak obě družstva rozešla plichtou 2:2. „Našim cílem bylo protočit všechny hráče. Z tohoto pohledu utkání splnilo účel. Kluci hráli s chutí, ve druhé půli jsme měli asi čtyři stoprocentní gólové šance. Ještě máme dost času koncovku vypilovat," řekl Rezek.

Markus Solbakken přestoupil do Sparty.
Sparta dotáhla příchod Solbakkena. Hodí se do našeho způsobu hry, těší Rosického

Teplice i nadále zůstávají na kondičním soustředění ve Špindlerově Mlýně, za týden se v Mladé Boleslavi utkají s Chrudimí. „Máme fyzický dril. Využíváme přírodních krás Krkonoš, běháme v terénu. Před zápasem se kluci potkali s balónem, aby do něho nešli z voleje,"přidal teplický asistent.

„První utkání hodnotím kladně. Rozdělil bych ho na dva poločasy, v kterých jsme vystřídali dvě jedenáctky. První byl z naší strany možná koukatelnější. V tuto chvíli jsme všichni ve fázi poznávání, jak hráčský tak i realizační tým," řekl ke středečnímu duelu trenér Středočechů David Holoubek.

Tipsport liga: Mladá Boleslav - Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 18. Matějovský, 45. Kadlec - 29. Havelka, 72. Hronek.

Sestava Mladé Boleslavi: Trmal – Kadlec, Suchý, Král, Suchomel – D. Mareček, Matějovský – Solomon, Mašek, Vaníček – Ladra.
2. poločas: Mikulec – Kostka, Šimek, Král (C), Fulnek – Kodad, Žitný, Poulolo, Vojta, Buryán – Pulkrab.Trenér: David Holoubek.

Sestava Teplic: Ludha - Mareček, Knapík, Mićević - Radosta, Křišťan, Havelka, Švanda - Vachoušek - Gning, Yasser.2. poločas: Němeček - Hora, Audinis, Tsykalo - Radosta (60. Bednár), Kričfaluši, Trubač, Švanda (60. Urbanec) - Fila - Čerepkai, Hronek.