Minulý rok se West Ham jen tak tak zachránil v Premier League, letos se pohybuje na příčkách zaručujících účast v evropských pohárech. Jak první, tak druhé je i velkou zásluhou Tomáše Součka, který se po přestupu ze Slavie rozehrál do životní formy.

A to nezůstává bez odezvy. Podle nejnovějších zpráv se do řady zájemců o služby exslávistického středopolaře zařadil skutečný gigant. Jak uvádí web Todo Fichajes, zaujal Souček manažery v Barceloně.

Zraněný fotbalista West Hamu Tomáš Souček se nechává ošetřit.
Souček jako Iron Man. Anglie obdivuje zkrvaveného českého hrdinu

Katalánský celek prý chce posílit právě záložní řadu a cílí právě na fotbalistu, který v tomto ročníku Premier League nasázel už osm branek. V kancelářích slavného Nou Campu prý jsou ochotni vysázet za svou oporu částku dosahující 26 milionů liber, což je v přepočtu zhruba 793 milionů korun.

Ze Slavie přitom odcházel za obnos, který se vyšplhal přes půl miliardy.

Souček, ne Souzek

Malá zajímavost? Souček už na Nou Campu hrál: se Slavií tam ubojoval remízu 0:0. Musí si na něj pamatovat i Lionel Messi, který však v létě ze Španělska pravděpodobně odejde pryč (do Manchesteru City, nebo Paris St.-Germain).

Ona nejnovější zpráva o Součkovi ale v sobě skrývá ještě jednu okolnost. 

Španělé ještě moc dobře českou hvězdu neznají. Francisco González, autor článku, totiž popletl jeho jméno v titulku! Zmiňuje ho jako „Souzka“. 

Není to poprvé, co se rodák z Havlíčkova Brodu ocitl v hledáčku slavného klubu. Už před časem se poměrně nahlas hovořilo i o zájmu Bayernu Mnichov. Jestli dojde k dalšímu zajímavému přesunu, se tak možná dozvíme už za pár měsíců.

Tomáš Souček září ve West Hamu
Je to náš Messi, píší fanoušci. Souček vládne Premier League a děkuje své ženě

Možná už před evropským šampionátem…