Ten moment výrazně poznamenal nejen aktuální sezonu, ale možná i jeho další kariéru. Kemar Roofe loni v březnu v odvetě osmifinále Evropské ligy doslova sestřelil úderem kopačkou do obličeje slávistického brankáře Ondřeje Koláře. Gólman Pražanů odnesl hrubý zákrok vážným zraněním v obličeji, pochopitelně vynucenou pauzou a fanoušci jej pak ještě dlouho vídali s ochrannými prvky hlavy a obličeje v podobě speciální masky a helmy.

Trenér fotbalistů Frankfurtu Oliver Glasner drží pohár pro vítěze Evropské ligy.
VIDEO: Neuvěřitelné scény. Fanoušci Eintrachtu rozjeli v aréně divoký mejdan

Letošní ročník skotskému celku vyšel. V Evropské lize dokráčel až do finále, kde se postavil německému Frankfurtu. Jenže už v jeho páté minutě přišla další nepěkná situace doslova z kopaček glasgowských Rangers. Po mírně řečeno nešetrném zákroku Lundstrama, kdy se jeho kopačka vymrštila vstříc čelu Sebastiana Rodeho, se kapitán Eintrachtu poroučel k zemi.

Zákrok zůstal nepotrestán

Přesto osmadvacetiletý Angličan nešel do sprch. Ba co víc, k překvapení fanoušků německého celku si za svůj kousek nevysloužil ani žlutou kartu.

Rode se po utkání „pochlubil“ na sociálních sítích razítkem, které mu soupeř zanechal na hlavě. Naštěstí vyvázl z incidentu o poznání lépe než před časem Kolář, a tak mohl brát situace s nadhledem a radovat se ze zisku titulu. Frankfurt totiž nakonec porazil Rangers na penalty a stal se překvapivým šampionem.

Nejen fotbalisté Rangers přitom přitahují podobné problémy. Pověstní jsou i fanoušci klubu z Ibrox Parku. Je to jen pár týdnů, co si na ně policie posvítila za incident během derby proti Celticu, kdy jeden z nich trefil skleněnou láhví člena realizačního týmu soupeře. K ještě vážnějšímu střetu došlo o pár měsíců dříve. Tehdy byl příznivci Rangers mačetou ubodán fanoušek Celticu polského původu.