Kdo bude kopat penalty? To byla kruciální otázka po návratu Ronalda na Old Trafford. Všude, kam portugalská hvězda přišla, zabrala si pokutové kopy. A chladnokrevně je proměňovala. Ovšem v Manchesteru má výsostní postavení jeho krajan Fernandes. A specialista na penalty a přímáky si svoje území hodlá uhájit i po přestupu Ronalda. Jenže po obřím kiksu v posledním utkání se misky vah začínají překlápět na stranu pětinásobného držitele Zlatého míče.

Postaral se o to sám Fernandes. Ten ve třetí minutě nastavení víkendového utkání doma s Aston Villou neproměnil penaltu a Rudí ďáblové poprvé v Premier League nebodovali. Vyhlášený hračička v klíčovém okamžiku totálně selhal. Míč napálil vysoko nad břevno, málem překopnul tribunu.

„Pro moji neproměněnou penaltu není žádná omluva. Já sám jsem sobě největším kritikem, ale jako vždy to použiju k tomu, aby mě to posunul vpřed,“ kál se Fernandes.

Že by ale příště raději přenechal zahrávání penalty Ronaldovi, s tím na portugalského záložníka rozhodně nechoďte. Sebevědomí Fernandese rozhodně neutrpělo. „Převzal jsem odpovědnost, která mi byla dána téměř od prvního dne, kdy jsem se připojil k United, a přijmu ji znovu bez obav a strachu, kdykoli budu vyzván. Příště budu připraven znovu,“ nechal se slyšet.

Jedna zahozená penalta nejspíš asi nepřesvědčí kouče „Reds“ Ole Gunnara Solskjaera, aby Fernandese odstavil z puntíku a ukázal na Ronalda. Jako tomu je v portugalské reprezentaci. Pro Fernadese totiž hovoří čísla. I přes sobotní minelu má na klubové úrovni lepší procentuální úspěšnost. Ze 43 pokutových kopů jich proměnil 39, což činí 90,7% Naproti tomu jeho slavnější spoluhráč vstřelil ze 147 penalt 125 gólů a to dává 85%.

A ještě jedno srovnání. Fernandes do soboty zahodil jen jednu penaltu z 22, které kopal v dresu United. A jak si na tom stál Ronaldo při svém předchozím angažmá v Manchesteru před dvanácti lety? Tehdy neproměnil tři ze 17 pokutových kopů.  

| Video: Youtube

Statistika je tedy na straně Fernandese. Obrátí se teď karta? To se ukáže možná už ve středu, kdy United hostí v Lize mistrů Villarreal.