Kdo bude kopat penalty? To byla kruciální otázka po návratu Ronalda na Old Trafford. Všude, kam portugalská hvězda přišla, zabrala si pokutové kopy. A chladnokrevně je proměňovala. Ovšem v Manchesteru má výsostní postavení jeho krajan Fernandes. A specialista na penalty a přímáky si svoje území hodlá uhájit i po přestupu Ronalda. Jenže po obřím kiksu v posledním utkání se misky vah začínají překlápět na stranu pětinásobného držitele Zlatého míče.

Cristiano Ronaldo slaví gól proti Maroku.
Ronaldo si kolíkuje území. Penalty by měl kopat on, myslí si legenda Manchesteru

Postaral se o to sám Fernandes. Ten ve třetí minutě nastavení víkendového utkání doma s Aston Villou neproměnil penaltu a Rudí ďáblové poprvé v Premier League nebodovali. Vyhlášený hračička v klíčovém okamžiku totálně selhal. Míč napálil vysoko nad břevno, málem překopnul tribunu.

„Pro moji neproměněnou penaltu není žádná omluva. Já sám jsem sobě největším kritikem, ale jako vždy to použiju k tomu, aby mě to posunul vpřed,“ kál se Fernandes.

Že by ale příště raději přenechal zahrávání penalty Ronaldovi, s tím na portugalského záložníka rozhodně nechoďte. Sebevědomí Fernandese rozhodně neutrpělo. „Převzal jsem odpovědnost, která mi byla dána téměř od prvního dne, kdy jsem se připojil k United, a přijmu ji znovu bez obav a strachu, kdykoli budu vyzván. Příště budu připraven znovu,“ nechal se slyšet.

Cristiano Ronaldo v prvním utkání za Manchester United.
Ideální premiéra. Ronaldo rozhodl o vítězství United dvěma góly

Jedna zahozená penalta nejspíš asi nepřesvědčí kouče „Reds“ Ole Gunnara Solskjaera, aby Fernandese odstavil z puntíku a ukázal na Ronalda. Jako tomu je v portugalské reprezentaci. Pro Fernadese totiž hovoří čísla. I přes sobotní minelu má na klubové úrovni lepší procentuální úspěšnost. Ze 43 pokutových kopů jich proměnil 39, což činí 90,7% Naproti tomu jeho slavnější spoluhráč vstřelil ze 147 penalt 125 gólů a to dává 85%.

A ještě jedno srovnání. Fernandes do soboty zahodil jen jednu penaltu z 22, které kopal v dresu United. A jak si na tom stál Ronaldo při svém předchozím angažmá v Manchesteru před dvanácti lety? Tehdy neproměnil tři ze 17 pokutových kopů.  

Zdroj: Youtube

Statistika je tedy na straně Fernandese. Obrátí se teď karta? To se ukáže možná už ve středu, kdy United hostí v Lize mistrů Villarreal.