Nestalo se tak v rodné Brazílii, ale překvapivě v Anglii. V rámci projektu sázkové kanceláře Paddy Power s názvem Super náhradník byl někdejší nejlepší fotbalista světa pozván do týmu Phoenix FC, který hraje na chvostu až osmé nejvyšší anglické soutěže, aby jim pomohl v boji o záchranu.

Když jej přivezla bílá limuzína, prohrávali už ale fotbalisté Phoenix FC o čtyři branky. Ronaldo, tedy vlastně David Walsh, jak byl zaregistrován, aby se celá akce utajila, sice zkraje ukázal pár technických parádiček, ale také ukázal, že roky a hlavně kilogramy se jen tak zastavit nedají.

Sparťanský obránce Filip Panák po porážce v Liverpoolu.
Největší potupa, vzpomíná na debakl Sparty Uličný. Dopadli hůř než s Liverpoolem

„Kluci tomu nemohli uvěřit,“ popisoval reakce překvapených hráčů manažer Brian Edwards. „Moment, kdy jsem ho posílal na hřiště, pro mě bude nezapomenutelný,“ přiznal. „Ronaldův výkon v zápase rozhodně nezapomenutelný nebyl,“ dodal zklamaně.

Ronaldo s průběhem utkání už nic neudělal, a dokonce byl předčasně střídán. Partě kolem Phoenix FC ale každopádně přinesl nezapomenutelný zážitek. A nic na to nezměnil ani konečný debakl 0:7.