Poměrně hromadný odliv světových fotbalových hvězd za saúdskoarabskými penězi nenechává veřejnost klidnou. Ve světě kopané nenechal tenhle trend kámen na kameni a poměrně jasně se odrazil i na žebříčku nejlépe placených hráčů.

Zatímco v minulém roce v žebříčku sestavovaném renomovaným magazínem Forbes stanul na špičce Kylian Mbappé, letos skončil až na čtvrtém místě. Prvním druhé a třetí místo totiž patří právě těm, kteří vyslyšeli volání peněz, byť to v řadě případů popírají.

Cristiano Ronaldo v dresu klubu Al-Nassr
Fotbal ve zlaté kleci. Hvězdy se upsaly Saúdům, nyní nenávidí každou minutu

Za téměř čtvrtmiliardovým (v eurech) Ronaldem najdeme Lionela Messiho, ovšem nikoli v těsném závěsu, ale se ztrátou blížící se 120 milionům eur.

Nejlepší „Evropan“ je až čtvrtý 

Třetí Brazilec Neymar z al-Hilálu bere ročně 106 milionů a pátý Francouz Karim Benzema z al-Ittihádu 101 milionů. Mbappé, který obléká dres Paris St. Germain, si na čtvrté příčce přijde na 104 milionů. Šestý je norský kanonýr Manchesteru City Erling Haaland (55 milionů).

Jedenáctka nejlépe vydělávajících fotbalistů si přijde na rekordních 950 milionů eur před zdaněním. Oproti loňsku jde o nárůst o 53 procent.