Ve spojitosti s favorizovanými celky se však nabízí jedna zásadní otázka. Barcelona a Atlético přes léto neprovedly příliš změn, ale jak si povede Real v „éře po CR7“ a bez trenéra Zidana?

Jedna z největších hvězd světového fotbalu Cristiano Ronaldo odešla do Itálie a hlavní roli v ofenzivních tancích Bílého baletu musí převzít jiní. S Portugalcem odešlo neskutečných 451 branek nasázených během devíti let.

Královský restart

„Hrajeme teď odlišným stylem, pracujeme jinak s míčem. Máme Balea, Benzemu nebo Asensia. Tenhle Madrid bude také střílet góly. Nikdo si nevšimne, že Cristiano chybí,“ věří záložník Dani Ceballos.

Pro královský klub to ale nebyla jediná letní pohroma. Po úspěšných dvou a půl letech korunovaných vítězným hattrickem v Lize mistrů se zčistajasna rozhodl pro odchod kouč Zinedine Zidane.

Novým mužem na lavičce se stal Julen Lopetegui, který naposledy vedl španělskou reprezentaci. Jeho prvním zápisem byla prohra v evropském Superpoháru proti madridskému rivalovi Atléticu.

„Real toho za poslední roky vyhrál hodně, na to však myslet nemůžeme. Musíme se soustředit na aktuální sezonu a vytěžit z týmu maximum,“ prohlásil nový trenér.

Úspěšný vstup do sezony má za sebou obhájce titulu Barcelona, která ve španělském Superpoháru porazila Sevillu, za niž absolvoval první náročnou zkoušku proti ofenzivním superstar katalánského velkoklubu český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný Čech

„Ukázali svoji sílu. Hodně drželi balon, presovali vysoko. Chytalo se mi však dobře, věřil jsem si. Těšil jsem se na Messiho a další hvězdy. Jsem rád, že nastoupil, i když s ním jsou samozřejmě silnější,“ napsal Vaclík po utkání na svůj Facebook.

Po přestupu z Basileje si devětadvacetiletý brankář zvyká na nový svět. Nejen po životní, ale i fotbalové stránce. Ve Španělsku musel upravit svůj styl.

„Mám jiné postavení v brance. Ve Švýcarsku hrají gólmani po vzoru Bundesligy hodně nahoře, zapojují se do rozehrávky a brání i prostor. Tady po mě chtějí, abych méně riskoval, protože kvalita hráčů je vyšší a je tak větší šance, že vás někdo překvapí třeba střelou z dálky,“ vysvětlil.

Na Vaclíka, který by měl být po odchodu Sergia Rika jedničkou, čekaly také tréninkové novoty. „Byl jsem zvyklý trénovat odrazovou sílu, což se tu vůbec nedělá. Zaměřujeme se hlavně na hbitost a začal jsem chodit také třikrát týdně do posilovny, což jsem předtím vůbec nedělal,“ vyprávěl.

Právě Sevilla se pokusí stíhat hlavní trio favoritů. Kdo se nakonec bude radovat?