Oznámení přišlo krátce poté, co sedmatřicetiletý kanonýr v exkluzivním a postupně odtajňovaném rozhovoru před startem mistrovství světa kritizoval trenéra Erika ten Haga a celé vedení Rudých ďáblů. V interview pro TalkTV mimo jiné prohlásil, že se cítí klubem zrazen a uvedl, že ke svému kouči nechová žádný respekt.

„Proč bych měl chovat respekt k někomu, kdo ho nechová ke mně?“ mimo jiné pronesl v jednom ze svých odvážných prohlášení, která okamžitě obletěla celý svět.

Ronaldova budoucnost na Old Trafford, kam se vrátil v srpnu 2021 po angažmá v italském Juventusu, se po rozhovoru doslova otřásla v základech. Zástupci United už minulý týden naznačili, že v reakci na jeho výroky "podniknou odpovídající kroky". Nakonec došlo k tomu úplně nejhoršímu.

Cristiano Ronaldo po příletu do katarského Dauhá
Nemusím se zabývat tím, co si myslí ostatní, řekl Ronaldo. Na MS přijel vyhrát

„Cristiano Ronaldo opustí Manchester United po vzájemné dohodě, a to s okamžitou platností. Klub mu děkuje za mimořádný přínos během jeho dvou angažmá na Old Trafford, kdy v 346 zápasech nastřílel 145 gólů, a přeje mu i jeho rodině do budoucna vše dobré," uvedl klub stručně v oficiálním prohlášení.

Na webu věnovali United rozchodu s Ronaldem, který během prvního angažmá v letech 2003 až 2009 přispěl klubu k zisku osmi velkých trofejí, pouhé tři věty. „Všichni v United se dál soustředí na další pokroky pod vedením Ten Haga a pracují společně na dosažení úspěchů na hřišti," dodal klub.

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu Turín sice v rozhovoru pro TalkTV prohlásil, že je i navzdory konfliktům odhodlán v Manchesteru zůstat, nakonec se ale dohodl na odchodu. O ten marně usiloval už vloni v létě, žádný přestup se ale nakonec nekonal.

Ve své reakci dnes Ronaldo vzkázal, že klub i jeho fanoušky stále miluje. „To se nikdy nezmění. Mám ale pocit, že je pravý čas, abych hledal nové výzvy. Přeju týmu ve zbytku sezony i v další budoucnosti jen úspěchy," uvedl Ronaldo.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Manchesteru United.
Ronaldova telenovela nekončí. Mohl jsem hrát za City, tvrdí Portugalec. Jenže...

Zatím není jasné, kde bude v kariéře pokračovat. Nyní se chce v první řadě soustředit na mistrovství světa, do něhož Portugalci vstoupí ve čtvrtek zápasem s Ghanou.

Je však přesvědčen, že vzniklá aféra se národního týmu nedotkne. V pondělí přitom na sociálních sítích vyvolalo velkou pozornost video z portugalské šatny zachycující chladný pozdrav mezi Ronaldem a týmovým kolegou z United záložníkem Brunem Fernandesem.

Co bude dál? Jasno bude nejspíše až po světovém šampionátu. Jedno je však jisté. Ronaldova kapitola v rudém dresu je definitivně u konce.