Stavropol'Agrosoyuz šokoval celé Rusko, když se probojoval mezi posledních 32 týmů ruského poháru. Stalo se tak poprvé v historii, co se nějaký amatérský tým dostal tak daleko. Parta taxikářů, kurýrů nebo trenérů dětí, která kope do meruny pro radost, si vybojovala právo nastoupit v souboji o osmifinále proti profesionálům z druholigového Neftěchimiku Nižněkamsk.

Ovšem částečná mobilizace, kterou před pár dny vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, všechno změnila. Kvůli ní možná ke svátečnímu utkání vůbec nenastoupí. Někteří hráči Stavropolu totiž místo fotbalu půjdou na frontu.

„Naši kluci se dostali na seznam pro mobilizaci. Zatím se neví, jak vše skončí, ale pravděpodobnost, že budou povoláni, je vysoká,“ přiznal trenér Kirill Eidelnant v rozhovoru pro web sport-express.ru.

Povolávací rozkaz zatím nikdo nedostal, ale podle Eidelnanta se jedná o šest hráčů, o které by mohl přijít. „Pokud odejdou tři nebo čtyři lidé, tak jich v týmu zůstane dvanáct třináct. Z toho čtyři nejsou hráči do základní sestavy,“ vypočítává kouč.

Hráči si dělají starosti

Eidelnant se pokusí udělat všechno možné, aby jeho tým o historický zápas proti druholigovému klubu nepřišel. „Musíme udělat nějaká zásadní rozhodnutí. Vynaložili jsme tolik úsilí, abychom se dostali až do téhle fáze a byla by škoda, kdybychom nemohli k utkání nastoupit.“

Věří, že jim vyjde vstříc vedení fotbalového svazu a tým se podaří posílit. „Ještě jsme spolu nemluvili, nikdo se neozval. Doufáme ale, že nějaká podpora a pomoc ze strany fotbalového svazu bude,“ říká Eidelnant. „Kluci mi volají, dělají si starosti. Doufám, že dojde k pochopení, zda se máme vůbec připravovat, nebo ne. Neftěchimik také potřebuje vědět, jestli k nám má přijet, jestli můžeme hrát.“