Na egyptského fotbalistu se hrne chvála ze všech stran. V očích kouče Liverpoolu Jürgena Kloppa je šikovný útočník dokonce nejlepším fotbalistou současnosti. To ostatně dokázal v přímé konfrontaci s Cristianem Ronaldem, když při výhře 5:0 nad Manchesterem United nasázel hattrick.

Lionela Messiho naháněl při bitvě v Marseille vášnivý vanoušek.
Hon na Messiho. Fanoušek vtrhl na hřiště a zastavil útok argentinské superstar

S tím ale souvisí i rostoucí platové nároky devětadvacetiletého Afričana. Salahovi v létě roku 2023 skončí v Liverpoolu smlouva a tak se spekuluje o budoucnosti malého faraona. „Pokud by záleželo jenom na mně, rád bych tady zůstal do konce kariéry. Ale není to v mých rukou,“ svěřil se Salah.

Svým vyjádřením vytvořil tlak na americké majitele klubu Fenway Sports Group směrem k rokování o novém dlouhodobém kontraktu. Zádrhelem však může být astronomický plat 500 tisíc liber týdně, který prý Salah požaduje. To je v přepočtu neuvěřitelný 15 a čtvrt milionů korun.

Zdroj: Youtube

„Předpokládá se, že Salahův zástupce Ramy Abbas chce pro útočníka smlouvu v hodnotě 500 tisíc liber týdně. Šéfové z Anfieldu si uvědomují, že budou muset udělat ze Salaha nejlépe placeného hráče v historii klubu, aby ho udrželi. Tím by se Salah dostal mezi nejlépe vydělávající hráče světa,“ uvedl server Football Insider.

Podle něj američtí majitelé z Bostonu budou muset jít do finančního extrému, aby Salaha udrželi. „Neumím si představit, že bych nastoupil proti Liverpoolu. Bylo by to pro mě těžké,“ svěřil se Salah. 

Fanoušci Newcastlu.
Jste vrazi a teroristé. Newcastle čelí po vstupu prince Saúdské Arábie nenávisti

Fenomenální Egypťan je v Liverpoolu od roku 2017 a za tu dobu se stal legendou klubu. V dresu Reds nasázel v Premier League 107 gólů, na což potřeboval jen 167 zápasů. Stal se tak historicky nejlepším africkým střelcem v lize, když překonal bývalého snipera Chelsea Didiera Drogbu.