Podle serverů iDNES.cz a iSport.cz si Šilhavý bere s sebou do Ománu asistenty Jiřího Chytrého a Milana Veselého, kondičního trenéra Pavla Čvančaru a analytika Františka Ševínského. Se všemi spolupracoval už u českého národního týmu.

Karel Brückner je jedním znejúspěšnějších trenérů české reprezentace
Trenéři české fotbalové reprezentace? Bizár střídá bizár. Rarita, záskok i aféry

Šilhavý byl bez angažmá od konce listopadu, kdy mu vypršela smlouva u české reprezentace. Po vítězství 3:0 nad Moldavskem v posledním utkání evropské kvalifikace se navzdory postupu na letní Euro v Německu rozhodl u týmu nepokračovat.

V Ománu nebude prvním českým trenérem, mezi lety 2001 až 2004 a 2006 až 2007 vedl tým Milan Máčala. Šilhavý nahradí Chorvata Branka Ivankoviče, který skončil po neúspěšném vystoupení na asijském šampionátu. Arabská země uhrála ve skupině ze tří zápasů jen dvě remízy, obsadila třetí místo a na rozdíl od mistrovství v roce 2019 neprošla do vyřazovací fáze.

Boj o MS

Pro Šilhavého to bude druhé angažmá u národního týmu. S českou reprezentací došel v roce 2021 do čtvrtfinále Eura a dovedl ji i do elitní skupiny Ligy národů. Na klubové úrovni trénoval Liberec a Slavii, s nimiž získal ligový titul, a působil také v Jablonci, Českých Budějovicích a pražské Dukle.

Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale: Česko - Moldavsko, 20. listopadu 2023, Olomouc. trenér Česka Jaroslav Šilhavý.
Trenér Šilhavý skončil: Nechápal jsem zlost veřejnosti. Aféra mě ranila

První zápasy s Ománem ho čekají na konci března, kdy pokračuje druhá fáze asijské kvalifikace o postup na mistrovství světa 2026. Omán má po dvou utkáních tři body a ve skupině D je druhý o skóre před Kyrgyzstánem. V dalším kole ho čeka lídr tabulky Malajsie, zbývajícím týmem je Tchaj-wan. Do třetí fáze postoupí dva nejlepší celky.