Dvaašedesátiletý rodák z Plzně si oslav postupu s Čechy na závěrečný turnaj ME moc neužil. Bezprostředně po závěrečném utkání s Moldavskem spolu s celým realizačním týmem rezignoval. Začátkem února přijal nabídku reprezentace Ománu a společně s osvědčenými kolegy Jiřím Chytrým, Milanem Veselým, kondičním koučem Pavlem Čvančarou a analytikem Františkem Ševínským se vydal vstříc exotickému arabskému dobrodružství.

Trenéra Ivana Haška čeká obnovená premiéra na lavičce české reprezentace
Jsme v napětí, přiznal Hašek před zápasem s Nory. V týmu nastavil nová pravidla

Start se mu povedl. Jeho nový tým porazil dosud vedoucí Malajsii a vystřídal ji v čele tabulky skupiny D. "Chci poděkovat hráčům za předvedený výkon a výsledek, od začátku zápasu na nich bylo vidět odhodlání vyhrát. Příprava byla velmi krátká, ale díky nasazení mužstva se nám podařilo zvítězit. Za pár dní nás čeká další zápas a budeme na něj připraveni," řekl Šilhavý.

Komentáře k průběhu asijské kvalifikace poukazují, že vítězství jeho nových svěřenců mohlo být i vyšší. "Do zápasu jsme vstoupili s velkým tlakem, vnutili soupeři náš styl a dokázali vstřelit potřebné góly," dodal kouč aktuálně 80. týmu žebříčku FIFA.

Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem s Norskem
Souček navnadil fanoušky: Je tu nová éra. Nechte se překvapit, co bude na hřišti

Situace ve skupině je v polovině jejího programu velmi vyrovnaná. Omán vede jen díky lepšímu skóre před Kyrgyzstánem a Malajsií, které mají rovněž šest bodů. Poslední Tchaj-wan zatím nebodoval. Do další fáze kvalifikace postoupí první dva týmy. Kyrgyzstán vede slovenský trenér Štefan Tarkovič, který před lety na lavičce národního týmu své rodné země střídal českého kouče Pavla Hapala.