Je to každoroční evergreen. Boj o titul v ženské lize je jen mezi Slavií a Spartou. A letos se zatím zdá situace poměrně jasná. Slávistky mají na čele poměrně pohodlný náskok. A sparťanky asi poslední šanci, jak vše ještě zdramatizovat.

Sobotnímu derby tak určitě nebude chybět náboj, ani náležitá publicita. Slávistky přišly už před nedávnem s kampaní prezentovanou pod hashtagem letuscook, prostřednictvím které oznámily svůj cíl „uvařit si double“.

Remíza Plzně s Fiorentinou ve čtvrtfinále Evropské ligy zajistila Česku přímou účast v Lize mistrů
Nevídaný jev, Plzni gratulují rivalové. Česko má Ligu mistrů, řeší to i Skotsko

A třeba herec a fanoušek Slavie Michal Suchánek přispěchal za pomocí umělé inteligence s originální pozvánkou.

„Můj mercedesi, jak to vidíš se slávistickým titulem?“ ptá se za volantem auta na vyhlídky Slavie na triumf. „Omlouvám se, s tím vám teď bohužel nemohu pomoct,“ zklame ho AI. Vzápětí se ale přece jen rozpovídá.

„Pokud si chcete užít radost z mistrovského titulu, doporučuji vám navštívit ženské derby mezi Slavií a Spartou,“ poradí.

Do zápasu, který se hraje v sobotu od 15 hodin v pražském Edenu, jak umělá inteligence nezapomene připomenout, půjde z prvního místa a se sedmibodovým náskokem Slavia.

Dobírá si i fotbalisty Slavie

Suchánek ale není jediným, kdo je na derby vítán. „Na derby jsou zváni i hráči a realizační tým A mužstva, aby si alespoň touto cestou mohli připomenout pocity při vítězství nad Spartou Praha,“ dobírá si fotbalisty Slavie, kterým se po dvou ligových ztrátách vzdaluje vidina mistrovského titulu.

Ani umělá inteligence však nemůže vědět vše. „Jako umělá inteligence bohužel neumím vyhodnotit následující spekulace… ,“ přiznává se, načež rozjede výčet událostí, které jsou s víkendovým derby spojeny.

Mojmír Chytil ze Slavie
Gól Slavie oživil debatu o kalibrované čáře. Platil správně, rozhodla komise

A osmapadesátiletý herec, který se proslavil například rolí ve filmu Sněženky a machři, jako by nevěřil vlastním uším.

„Úvodní státní hymnu zazpívá pěvecké duo František Ringo Čech a Lukáš Masopust,“ zve na hudební doprovod v podání známého umělce a slávistického fotbalisty. „David Zima už nehledá v trávě čtyřlístky,“ rýpne si tentokrát do obránce z Edenu, jenž je v poslední době za své výkony kritizován.

„Pan Houštecký se přihlásil do StarDance, Simona Necidová je matkou Tomáše Necida a Jan Bořil vysadil sedativa,“ bere si automat na paškál i asistenta slávistického trenéra, sourozenecké fotbalové duo či obránce červenobílých.

Padne divácký rekord? 

Nakonec ještě přidá pozvánku přímo pro viditelně překvapeného Suchánka. Každý divák se hodí, ve hře je totiž kromě důležitých ligových bodů i zápis do historie v podobě nového diváckého rekordu nejvyšší české ženské soutěže.

Což by se mohlo podařit. Ten momentálně totiž činí 5 734 diváků a Slavia ve čtvrtek večer hlásila na sociálních sítích 5790 prodaných vstupenek.