Víte, co mají společného Tomáš Souček a Lionel Messi? Kromě toho, že jejich kluby čeká vzájemný duel v Lize mistrů, tak i to, že jsou oba nejdražšími hráči svých celků.

Ovšem zde celá podobnost končí. Souček sice se svou tržní hodnotou 7,5 milionu eur, jak uvádí server Transfermarkt, je s přehledem nejhodnotnějším hráčem Červenobílých, Messiho cena je ale na české poměry astronomických 150 milionů eur.

A to je mimochodem téměř čtyřikrát tolik, než činí hodnota celého kádru Pražanů. Tu odborníci vyčíslili na 41,8 milionů eur, přičemž hned dvanáctka borců z Nou Campu se pyšní číslem vyšší hodnoty. Celkem pak hodnota barcelonského souboru činí 1,18 miliardy eur. 

Ale zpět k jednotlivcům. Kromě Messiho více než celá Slavia stojí hvězdy jako Antoine Griezmann, Ousmane Dembélé či gólman Marc-André ter Stegen.

Ještě pátý nejdražší hráč Barcelony, středopolař Frenkie de Jong, má v kolonce u svého jména částku více než dvojnásobnou, než se uvádí u Slavie, konkrétně 85 milionů eur. Nad oněch 41,8 se pak ještě vyšplhali Arthur, Lenglet, Suárez, Busquets, Jordi Alba, Sergi Roberto a pětačtyřicetimilionový Samuel Umtiti.

Jestli řeč čísel bude hrát roli i na trávníku, poznají fanoušci už ve středu večer. Zápas začíná ve 21 hodin.

Hráči Slavie a Barcelony s nejvyšší odhadovanou tržní hodnotou (v milionech eur, podle www.transfermarkt.de):

Tomáš Souček 7,5  Lionel Messi 150
Josef Hušbauer 3,5 Antoine Griezmann 130
Nicolae Stanciu 3,5 Ousmane Dembélé 100
Peter Olayinka 3 Marc-André ter Stegen 90
David Hovorka 2,5 Frenkie de Jong 85
Ondřej Kolář 2,3 Arthur 70
Lukáš Masopust  2 Clément Lenglet 60
Ondřej Kúdela 1,8 Luis Suárez 50
Vladimír Coufal 1,75 Sergio Busquets 50
Milan Škoda 1,5 Jordi Alba 50
Jan Bořil 1,5 Sergi Roberto 50
Petr Ševčík 1,5 Samuel Umtiti 45