Na západě Čech měli strach z chuligánů. Obavy byly tak silné, že každého fanouška Slavie pořadatelé donutili k zutí bot. 

V lijáku. 

V zimě. 

S dovětkem: "To je náš stadion, to jsou naše pravidla."

Plzeňský Tomáš Chorý proměnil penaltu
Bitva o trůn: Plzeň porazila oslabenou Slavii. Nadávky i světlice na Spartě

Následující řádky nejsou kritikou prohlídek. Plzeň má na tuhle "lustraci" svaté právo. Chuligáni (Slavie, Sparty i Baníku) už v minulosti natropili tolik potíží, že je třeba proti nim zakročit a hlídat si je. 

Ale jak? Hodláte je snad svléknout do naha? 

Ostatně formu prohlídky zpochybnil i slávistický boss Jaroslav Tvrdík. Na twitter připojil fotku a sarkasticky napsal: "Tenhle dárek v dešti a devíti stupních fanoušci hostů nikdy v Edenu nedostanou!" Ozval se také sparťanský funkcionář Dan Peterka: "Žádejte lidské jednání. Toto je degradace osobní úcty, presumpce viny."

Jenže ten hlavní problém souvisí s něčím úplně jiným.

Prohlídce byli podrobeni jen a pouze fanoušci hostů. Fanoušci Plzně procházeli na stadion takřka bez pozornosti pořadatelů. Ostatně dokázal to i další příspěvek na sociální síti, videozáznam od šéfa Odboru přátel Slavie Davida Ocetníka, jenž situaci okomentoval svérázně: "Domácí úplně v klidu. Asi jiný druh."

Vážení funkcionáři, takhle ne.

Ona i Plzeň má totiž svoje chuligány. Pokud už někdo zapomněl, jeden takový na Letné v roce 2019 hodil světlici mezi fanoušky Sparty. A i v neděli se zástupci kotle Viktorie zrovna nepředvedli. Jejich světelná show vedla k přerušení zápasu. Adolf Šádek, majitel klubu, ochutnal vlastní medicínu (a zlostně si to vyříkal s ultras hned na místě).

Plzeňský útočník Tomáš Chorý.
Hned jsem věděl, kam penaltu kopnu, prohlásil viktorián Chorý

Teď je na řadě disciplinární komise. 

Její šéf, hlavní fotbalový "soudce" Richard Baček, na začátku sezony hovořil o nulové toleranci jakékoliv pyrotechnice. Mluvil o exemplárních trestech, pokud rozhodčí zastaví hru.

Stalo se.

Trest musí přijít. Za pyrotechniku a především za dvojí metr.