Deset. Tolik hráčů musel trenér Jindřich Trpišovský oželet kvůli plnění povinností u národních týmů. Sedm jich úřadující mistr dodal do českého týmu a po jednom do Nigérie, Bahrajnu a Rumunska. A když k tomu připočtete spoustu talentovaných hráčů v mládežnických reprezentacích, musel Trpišovský sáhnout do béčka, aby mohl plnohodnotně trénovat. „Na srazech se tolik netrénuje, tak je pak někdy komplikovanější návrat do provozní teploty,“ poznamenal.

Jeho svěřenci válcují tuzemskou nejvyšší soutěž. Za sebou porazili Slovácko, Spartu, Mladou Boleslav a Jablonec a pauzu strávili na čele tabulky FORTUNA:LIGY s šestibodovým náskokem na Plzeň.

„Odpočívá se líp, když víme, v jaké jsme pozici. Regeneruje se pak jedna radost. Když to klape, vše jde skvěle,“ těšilo jednoho ze slávistických reprezentantů Tomáše Součka.

Na rozehrání čeká slávisty o víkendu Příbram, ale pak přijde na řadu velice náročná série. Doma Barcelona, do Plzně, pohárový a ligový dvojzápas s Ostravou a pak „výlet“ do Katalánska.

„Musíme dominovat v každém zápase, o pohodlnosti vůbec nechceme nic slyšet,“ krotí Souček debaty nad pohodlným náskokem v tabulce. „Největší plus to má v tom, že můžeme být klidnější,“ dodává.

Hráči, kteří nebyli s národním týmem, si zpestřili přestávku ledním hokejem. A trenér Trpišovský se aktivně zapojil. Oblékl si výstroj a stoupl si do branky.

Legrace už je ale pryč. Na řadě je mimořádně obtížná druhá polovina podzimu.