Už když se oba fanouškovské tábory dozvěděly, že proti sobě ve 2. předkole Ligy mistrů postaví, bylo rušno. Nevraživost mezi Ferencvárosem Budapešť a Slovanem Bratislava přerůstá mimo fotbalový pažit. Od celkové nenávisti mezi Slovenskem a Maďarskem či spřátelené polské kluby.

Robert Lewandowski na tréninku Barcelony.
Přestup Lewandowského? Vedení zadlužené Barcelony rozjelo ruskou ruletu

Vše začalo už den před zápasem, kdy fanoušci Ferencvárose poničili týmový autobus Slovanu. Tentýž den ještě maďarští fanoušci v masivním počtu prolézali centrum Budapešti a hledali slovenské příznivce k fyzické konfrontaci.

Historické popíchnutí

Slovenští fanoušci ale nakonec zvolili bezpečnou variantu - většina z nich do Maďarska dojela až v den zápasu a za doprovodu policie se dopravila ke stadionu. Těsně před ním sice došlo k pokusu o napadení ze strany domácích, vše ale nakonec rozehnala za pomocí slzného plynu policie.

Samotné utkání nakonec opanoval po obratu Slovan. Domácí sice vedli po trefě Zachariassena, v 81. a 86. minutě ale utkání otočili Kašija s Barsegjanem. V průběhu zápasu ještě příznivci Ferencvarose popíchli svého rivala. „Ukradená země, ukradené symboly, žádná historie,“ stálo na transparentu.

Dá se tedy očekávat, že odveta v Bratislavě v boji o Ligu mistrů (hraje se 27.července) bude divoká nejenom z fotbalového hlediska.