Tato láska se dostala do povědomí veřejnosti během světového šampionátu před jedenácti lety, když Sara jakožto reportérka dělala rozhovor se svým milovaným Ikerem bezprostředně po vítězném finálovém utkání. Brankář plný euforie jí po jedné z otázek strhl mikrofon a vášnivě políbil. V ten moment se milostné vzplanutí dostalo daleko za hranice Johannesburgu, dějiště závěrečného utkání mistrovství světa.

Zdroj: Youtube

Slavný gólman požádal svou lásku o ruku na jaře 2012. K vytoužené svatbě však došlo až o čtyři roky později, v té době už na světě poletoval starší syn Martin.

V posledních letech oba zmiňované provázely zdravotní problémy, doplněné také o ty soukromé. Bývalý brankář Realu Madrid a naposledy také Porta musel kvůli srdečnímu infarktu v loňské sezoně ukončit kariéru. Aby toho nebylo málo, tak jeho manželka Carbonerová poté bojovala s těžkým průběhem rakoviny. Oba své těžké životní momenty zvládli na výbornou, ale ve společné domácnosti to šlo z kopce dolů.

Spekulace o rozchodu

V lednu tohoto roku se začaly objevovat spekulace o rozchodu populárního páru. Tyto informace však manželka brankáře sama vyvrátila. Avšak ne příliš dlouho udržela nepříznivou situaci v utajení.

Nyní fotbalový svět obletěla další žhavá novinka. Do té doby vášnivá láska vyhasla a po vzájemné dohodě ji také prohlásili za ukončenou. „Jsme nesmírně hrdí na rodinu, kterou jsme vytvořili a na lásku, která nás tolik let naplňovala štěstím,“ prozradili ve společném příspěvku.

Rasismus se nevyhnul ani „zlobivému dítěti“ italského fotbalu Mariu Balotellimu.
Rasismus jako nekonečná šňůra. Pět případů, které zahýbaly světem fotbalu

Zní to jako přátelské odloučení. A také doopravdy je. Vzájemně se dohodli na společné výchově svých dětí a chtějí i nadále zůstat v kontaktu. „Ubíráme se různými, ale ne vzdálenými cestami. Respekt a přátelství zůstanou,“ doplnili ve vyjádření. Spolu mají dva syny, kromě zmiňovaného sedmiletého Martina také o tři roky mladšího Lucase. Kdo ví, zda se vydají po stopách velice úspěšného tatínka.

A co dělá španělská legenda dnes? Po ukončení fenomenální kariéry chtěl někdejší gólman kandidovat na předsedu fotbalového svazu, ale nakonec z této možnosti vycouval. Momentálně nadále působí v organizaci Realu Madrid, se kterým slavil nejvíce úspěchů ve svém fotbalovém životě.