West Ham za sebou v Premier League nemá příliš povedenou sezonu. Zvláště v posledních týdnech je to ze strany Kladivářů bída a stejně to dlouho vypadalo i v zápase proti sestupem akutně ohroženému Lutonu.

Soupeř totiž vedl už od šesté minuty 1:0 a náskok si držel po většinu utkání. Až v 54. minutě srovnal Ward-Prowse.

Poslední domácí zápas trenéra Davida Moyese na lavičce West Hamu však zkušenému manažerovi nakonec nezhořkl. Děkovat může Tomáši Součkovi, který v pětašedesáté minutě předvedl parádu, když se k němu na hranici velkého vápna odrazil míč a český reprezentační kapitán z první vypálil na bránu a prostřelil vše, co prostřelit měl.

Remíza Plzně s Fiorentinou ve čtvrtfinále Evropské ligy zajistila Česku přímou účast v Lize mistrů
Nevídaný jev, Plzni gratulují rivalové. Česko má Ligu mistrů, řeší to i Skotsko

Vedení už West Ham udržel, ba dokonce navýšil. V 77. minutě se na 3:1 trefil ještě Earthy, který byl v té době na hřišti jen několik desítek vteřin a v devatenácti letech si připsal první gól v Premier League, na čemž má velkou zásluhu i Vladimír Coufal, u kterého celá akce začala.

Věrní fanoušci

Poslední zápas na domácím hřišti, navíc vítězný, to si zaslouží komentář, jako by si řekl Souček. „Poslední zápas sezóny doma. Fanoušci, jste neuvěřitelní a v mém srdci na celý život. Jsme rádi, že jsme skončili domácím vítězstvím. Sezóna s tolika vzestupy a pády, ale celou dobu jste seděli na svých místech, abyste byli s námi,“ vyťukal na sociální síť.

Není divu. Fanoušci West Hamu, byť rozhodně neměli celou sezonu důvod k radosti a leckdy to dávali poměrně hlasitě najevo, totiž patřili k těm nejvěrnějším a průměrnou návštěvností přes 62 tisíc dostali West Ham téměř na úplnou špičku Premier League.

Na domácích utkáních má vyšší čísla jen Manchester United.