"Z pohledu sázkařů šlo o velkou prohru, protože Spartě věřili," informoval Jiří Hadrava, mluvčí sázkové kanceláře Tipsport.

Stejně jako v domácím zápase proti Stavangeru (0:0) byli svěřenci kouče Priskeho favoritem i na půdě soupeře. Znovu měli důvěru sázkařů, většina hrála sázkařskou terminologií dvojku - triumf hostů. Rozložení vkladů to potvrzuje: Tipsport přijal 6,5 milionu korun na Spartu a jen několik desítek tisíc na Viking.

U konkurenční Fortuny se objevilo více tipů na norský celek. Přesto i tam v součtu s prvním zápasem a sázkami na postup českého favorita lidé přišli o miliony korun. 

Jeden příklad za všechny? Nejmenovaný smolař přišel o 189 tisíc korun - tolik by vyhrál, kdyby Sparta nepropadla…

Mimochodem, zmýlil se i expert Fortuny Roman Kovařík. "Sparta je sice po větším tlakem, ale má také nepochybně větší hráčskou kvalitu, včetně několika reprezentantů jak Česka, tak Slovenska," napsal před zápasem.

Výsledek - tedy kiksy právě slovenských reprezentantů - jste viděli sami.

Jen na doplnění, Stavanger měl před dvojzápasem kurz na postup 3,4:1. 

Blamáží netrpí jen srdce fanoušků a konta sázkařů. Nejvíce tratí klub jako takový. Letenský celek nedosáhne na štědré finanční prémie od UEFA, nebude v televizi, nevyprodá stadion, neukáže svoje hráče, ti nezískají zkušenosti.

A o poškozeném renomé, jestli po Subotici, Häckenu apod. nějaké zbylo, ani netřeba psát.

Otázkou zůstává, jaký efekt bude mít vyřazení na výsledky Sparty na domácí scéně. Střetávají se dva úhly pohledu: buď fiasko zamává s psychikou týmu, nebo naopak mužstvo využije volnějšího programu a uteče soupeřům jako loni Plzeň.

Sázkaři věří nejvíc Slavii, ale dost se sázelo i na Spartu.

Kurzy na vítěze fotbalové ligy:
Slavia - 1,8:1 (Tipsport) x 1,7:1 (Fortuna)
Sparta - 3,15:1 (Fortuna) x 2,85:1 (Tipsport)
Plzeň - 7:1 (Fortuna) x 7:1 (Tipsport)
Ostrava - 45:1 (Fortuna) x 40:1 (Tipsport)