Messi vyhrál s Argentinou mistrovství světa. Co na tom, že se turnaj konal na sklonku roku v kritizovaném Kataru. Titul je titul.  „Byli jsme předurčeni k triumfu,“ usmál se 35letý fotbalový kouzelník.

Na zeleném pažitu dokázal co nikdo jiný ne. Zlato na olympiádě, čtyři vítězství v Lize mistrů, deset španělských titulů… K tomu sedmkrát Zlatý míč - ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa. Jednou byl dokonce vyhlášen nejlepším sportovcem světa. Jen ta vysněná trofej z MS tomu chyběla. 

Teď už je to v nejlepším pořádku. Už nikdo nikdy nebude na pochybách. 

Messi je fotbalový bůh, na kterého se bude vzpomínat i za padesát let. 

„Byla pocta ho trénovat,“ řekl kouč národního týmu Lionel Scaloni. Gratulací byste našli víc, přicházely z celého světa, od dalších sportovních ikon. Kupříkladu legendární tenista Roger Federer vzkázal: „Leo, ty znovu a znovu definuješ pojem velikost.“

Diego Maradona je zapomenut. Teď je tu další "prcek", jenž rozvášnil davy. Bez skandálů, bez drog.

Argentina slavila. Bude slavit. A ještě svého hrdinu uvidí na hřišti. Messi totiž prohlásil, že si konec reprezentační kariéry rozmyslel. „Vím, že nic víc už nemůžu chtít. Ale miluju fotbal. Chci ještě zažít pár zápasů jako mistr světa.“

Mimochodem, v úvodu zmíněný pan Fernández je argentinský prezident. Během oslav pronesl, že jeho zemi čeká zářná budoucnost. Kdyby se však fotbal měřil podle inflace (v Argentině míří k 100 %), ani Messi by to nezachránil.

Nebo snad ano? 

Spousta lidí doufá v obrat. „Tenhle triumf by mohl být předzvěstí změn v politice i ekonomice,“ prohlásil během oslav Guillermo Alberto, jeden z fanoušků v Buenos Aires. 

Třeba by se Messi mohl po skončení kariéry vrhnout na dráhu politika…