Devětadvacetiletý rumunský záložník Stanciu se ve Slavii stal novodobou legendou. V sešívaném dresu vyhrál dva tituly i domácí pohár a zahrál si také základní skupinu Ligy mistrů. Technický záložník nastřílel ve 108 zápasech české ligy celkem 29 branek a dvakrát byl zvolen nejlepším cizincem. 

Tomáš Koubek
Gólman na ocet. Koubek potřebuje vysvobodit. Návrat do Sparty? Špatný krok

Po ukončení angažmá v Edenu se Stanciu vydal za dobrodružstvím, když podepsal s čínským ambiciózním nováčkem Wu-Chan Three Towns. Ten po příchodu do nejvyšší čínské soutěže vyhlásil, že chce získat titul, což podpořil řadou zajímavých posil.

Rýpanec do Sparty

A právě Stanciu je jedním z hlavních lídrů čínského klubu. Během dvanácti odehraných zápasů si Rumun připsal šest branek a sedm asistencí. I jeho zásluhou se tak nyní Wu-Chan drží na na prvním místě, a to se skóre 41:7.

Rodák z Cricău však stále nezapomněl ani na českou ligu. V posledním příspěvku na svém instagramovém účtu sdílel kompilaci svých branek z přímých kopů. Jedná se o průřez z jeho kariéry, takže se tam nachází i tři povedené branky z doby, kdy oblékal dres Sparty.

„Sedmnáct gólů z přímých kopů. Doufám že ještě nějaké dám, než ukončím kariéru. PS: U tří z nich se mi nelíbí dres, který jsem oblékal,“ rýpl si do pražského klubu. 

Dočká se odpovědi?