„Jde to, lepší se to,“ uvedl pro server Aktuálně.cz Starka tichým hlasem do telefonu z IKEMu, kde je stále hospitalizován. V nejbližší době by ho ale lékaři měli přesunout jinam, kde by se měl opět začít chodit. „Koncem týdne mě chtějí převézt do nějakého rehabilitačního zařízení, kde mě opět rozchodí," prozrazuje. Komunikovat už může, ale postavit se na vlastní nohy si ještě vyžádá nějaký čas. A hlavně péči.

Původně bylo v plánu, že by byl Starka přemístšn do rehabilitačního ústavu v Nové Vsi pod Pleší, která leží nedaleko Příbrami, avšak manželka, povoláním lékařka, vybírá jiné zařízení. "Hlavně, aby mi to pomohlo," přeje si příbramský boss a svěřuje se do rukou odbornice, pro něj osoby velmi blízké.

Prezident 1. FK Příbram Jaroslav Starka.
Příbramský šéf Starka je na Kanárských ostrovech v nemocnici. V umělém spánku

Starku přibližně v polovině května postihly při dovolené na Kanárských ostrovech zdravotní potíže, když dostal oboustranný zápal plic a byl hospitalizován v místní nemocnici. Několik dní byl i v umělém spánku. Jak jen to bylo možné, byl převezen do republiky a ujalo se ho vyhlášené zdravotnické zařízení IKEM, kde leží dosud.