Fotbalista, který rozdává fanouškům radost. Tak by se bezesportu dal charakterizovat Miroslav Stoch. Svými góly si vysloužil obdiv a lásku fanoušků nejednoho celku, kde nastupoval. Asi nejpamátnější je Stochova branka v dresu tureckého Fenerbahce, která získala ocenění Ference Puskáse FIFA za Gól roku 2012.

Zdroj: Youtube

V současnosti obléka dvaatřicetiletý Stoch dres pražského Motorletu, který hraje třetí ligu. Slovenský technik v loňské sezoně působil ve Slovanu Liberec, po konci ročníku se ale nedohodl na nové smlouvě, a rozhodl se hrát fotbal především pro radost. V sobotu tak Stoch nastoupil poprvé v dresu Motorletu a odehrál devadesát minut při výhře 3:1 nad Houstoní.

Stocha si vysnil bývalý trenér Slavie Poustka

To, že je Stoch právě v Motorletu není náhodou. Mužstvo totiž vede bývalý trenér Slavie Martin Poustka, jenž o Stocha v případě nenalezní jiného zajímavějšího angažmá velmi stál. „Byl to jeho první zápas v soutěži, mistrák dlouho nehrál a navíc byl těžký terén. Jeho nasazení mělo určitě smysl, kluci vedle něj ožili," liboval si Poustka.

Chomutovský záložník Patrik Gedeon.
Za hvězdou, kterou srazil koronavirus: Brousek Gedeon (ne)byl duší Chomutova

Své technické kvality má Stoch na české poměry bezesporu nadstandartní. Pokud nasbírá potřebnou herní praxi a především kondici, je více než možné, že se ještě vrátí do vyšších pater fotbalového světa.