Vláda přihlédla také k tomu, že klub i s hráči z Ruska a Běloruska už i v jiných státech Evropy odehrál soutěžní zápasy. „Pokud by se vláda rozhodla víza neudělit, došlo by ze strany UEFA k disciplinárnímu řízení a možným sankcím proti FC Viktoria Plzeň, čímž by došlo nejen k finančním ztrátám, ale především poškození prestiže českého fotbalu,“ uvedl Smolka.

Přílet fotbalistů Tobolu Kostanaj do Česka
Plzeň neví, co bude. Policie čekala na ruské fotbalisty, přílet řešil i Fiala

Tobol má v kádru ruského brankáře Ivana Konovalova, obránce Alberta Gabarajeva a záložníka Ivana Kirejenka a běloruského obránce Pavla Zabelina. Dnes přiletěl k odvetě play off o postup do skupinové fáze soutěže bez nich. Spolumajitel klubu Alimžan Kaldijarov nevyloučil možnost, že k utkání nenastoupí, pokud ve čtvrtek všichni fotbalisté nebudou moct hrát.

Intenzivní kontakt s Plzní

„Děkuji české vládě v čele s premiérem Petrem Fialou za přijaté rozhodnutí, vycházející i z doporučení Národní sportovní agentury. Myslím, že tento krok je v zájmu nejen fotbalu jako kolektivního sportu, ale i integrity Evropské konferenční ligy jako soutěže UEFA,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek. Podle oficiálního vyjádření vnímá vedení FAČR fakt, že je Tobol Kostanaj klubem z Kazachstánu, nikoliv z Ruska či Běloruska, kterých se sankce týkají.

Fanoušci Viktorie Plzeň
Otazníky v ruské otázce: Hašek je neústupný, fotbalistům by zakázal hrát v Plzni

„Byli jsme v intenzivním kontaktu se zástupci Viktorie Plzeň, které bych chtěl do čtvrtečního zápasu ze srdce popřát, aby svého soupeře vyřadila a potvrdila postupovou ambici,“ doplnil Petr Fousek.